CMD VE POWERSHELL AYARLARI

CMD VE POWERSHELL AYARLARI

CMD ve Powershell ayarları, kişiselleştirme için yapılan içerikleri belirtmektedir. Komut görevleri işlemlerine girerek yönetici olarak gir seçeneği seçilmelidir. Bu aşamadan sonra varsayılan ayarların hepsi değiştirebilmekteyiz.

Bilgisayar işlemlerinde bazı ara yüzlerin üstesinden gelinemediğinde CMD komutlarına ihtiyaç olabilmektedir. Kişisel bir bilgisayara sahip iseniz; başlat sekmesinden CMD komutlarına direk girilebilir ve kişiselleştirme işlemlerine başlanabilir.

Bu aşamalarda istenilen şekilde bir ayar yapmak mümkün olmaktadır. Daha sonra yapılan CMD ve Powershell ayarları konusunda tekrar değişikliğe gidebilirsiniz. Bu görüldüğü üzere son derece kolay bir işlemdir. Varsayılanlarda genelde siyah üzerine beyaz bir yazılıma izin verilmektedir. Siz bunu tamamen değiştirebilirsiniz. Bu yazıların siyah zemine beyaz yazılması hoşunuza gitmiyor olabilir.

Bundan başka logolarda, adres çubuğunda köklü değişiklikler yapmanız da mümkündür. Bilgisayarın tamamen sizin istediğiniz şekilde görülmesi mümkündür. Simgeler üzerinde de değişiklik yapabilirsiniz. Hatta Windows simgesini simgeler seçeneklerinden seçerek hiç ilgisi olmayan bir şekilde ayarlayabilirsiniz. Bu tamamen sizin kullanım isteğinize göre değişebilecek bir konudur. İstenirse tekrar varsayılan ayarlara geri dönülebilmektedir

webtoz.com
Posted in Bilgisayar

OYUNLARDA FPS ARTTIRMA

Posted in Bilgisayar

OYUN VE PROGRAM AÇILMIYOR SORUNU

Posted in Bilgisayar

OYUN KURARKEN DLL HATASI WİNDOWS

Posted in Bilgisayar

KÜÇÜK RESİM ÖNİZLEME SORUNU