Çok Sayıda Dolandırıcının Bulunduğu 8 Ülke

Dolandırıcılık yıllar içerisinde küresel bir sorun haline geldi. Dolandırıcılık da kullanılan yöntemlerden birisi de E-ticaret. 1 trilyon dolar gibi çok büyük bir para internet üzerinden her gün el değiştiriyor.

8 – RomanyaÇok Sayıda Dolandırıcının Bulunduğu 8 Ülke

Komünizmin çökmesinden sonra Romanya yoksulluk ve yolsuzluğa düştü. Yıllar geçtikçe Romanya, internet dolandırıcılığı konusunda adından söz ettirecek kadar başarılı bir üne kavuştu. Dolandırıcılar, kimlik hırsızlığı ve var olmayan ürün satışı yoluyla pek çok masum insanı kandırmaya yeltendi. Rumen internet dolandırıcıları sizin güveninizi kazanarak soyup soğana çevirebilir. Dikkat!

7 – Güney Afrika

UJ Centre for Cyber Security ‘nin raporuna göre 2015 yılında Güney Afrikalı’lar banka dolandırıcılığından en çok etkilenenler arasında yer aldı. Buna kimlik avı, bankaların çok benzeri sahte banka siteleri ve telefona gelen yanlış mesaj bildirimleri dahil.Çok Sayıda Dolandırıcının Bulunduğu 8 Ülke

6- Venezuela

Ekonıminin durgunluğa düştüğü zamanlarda sahte devlet belgelerine kadar uzanan çok sayıda dolandırıcılık yönteminin yer aldığı ülkedir. Dolar karşısında inanılmaz değer kaybeden Venezuela, Bolivar’ı halkı açlığa ve ekonomik çöküşe sürükledi. Haliyle bu da dolandırıcılığın artmasına neden oldu.

5 – EndonezyaÇok Sayıda Dolandırıcının Bulunduğu 8 Ülke

Endonezya’lı dolandırıcılar bilgisiz insanları kandırabilecek teknolojik güce sahiptirler. Dolandırıcılık davaları 2000 yılından bu yana katlanarak artmaktadır. Bu ülkede popüler olan dolandırıcılık yöntemi ise ATM lerin kart giriş yuvasına takılan bilgi kopyalama aygıtı ile hesap boşaltılıp ortadan tüyülmesi.

4 – Pakistan

Askeri dolandırıcılığın yaygın olduğu Pakistan’da bir çok suç örgütü bir uyarı gönderiyor. Ülkemizde de zaman zaman popülerleşen ben askerim, polisim para gönder yöntemini andırıyor. Burada sahte askerler, tanışma ve chat odalarına giriyor, ilişkiye girdikleri insanları şantaj ile tehdit ediyor.

3 – BrezilyaÇok Sayıda Dolandırıcının Bulunduğu 8 Ülke

Brezilya dolandırıcılığın adeta merkezi konumundadır. Brezilya’lı güzel kadınların poz vererek insanları dolandırmasından tutun, döviz bürolarından adam kaçırmaya kadar pek çok çeşit dolandırma yöntemi burada sergileniyor.

2 – Çin

webtoz.com

Çin’li insanlar bu dolandırıcılara oldukça iyi niyetle yaklaştılar ancak dolandırıcılar o kadar da iyi niyetli değildi. Bunun için geliştirdikleri ayrı bir teknolojileri de vardı. Üniversiteye Giriş ismini verdikleri bu dolandırıcılık yönteminde, çocukları düşük not alan aileleri, çocuğunuzu iyi bir üniversiteye sokacağız vaadiyle kandırıp ellerinden avuçlarında her şey alınıp kaçılıyor. Ve bir de hastane dolandırıcılığı var ki tadından yenmez. Devlet hastanelerinin kötü hizmet verdiğini ve kendilerinin tedavi merkezleri olduğunu iddia eden dolandırıcılar hastalara gereksiz ve aşırı pahalı testler yaparak da dolandırabiliyor.Çok Sayıda Dolandırıcının Bulunduğu 8 Ülke

1 – Hindistan

Hindistan’a gidiyorsanız en az bir kere dolandırılmayı da göze alıyorsunuz demektir. En basitinden otelinize giderken bineceğiniz taksici sizi dolandırır da dolandırır. (Tanıdık geldi değil mi?) Ya da sizi ucuz diye kandırıp en pahalı otele götürür, oradan komisyonunu alır. Bu da farklı bir yöntem. Bir diğeri ise sahte mücevherler. Size çok şatafatlı gelen bir yüzüğün aslında teneke olduğunu öğrenmek nasıl hissettirirdi?Çok Sayıda Dolandırıcının Bulunduğu 8 Ülke

 

Posted in Webtoz

oyun ile ilgili sözler

Posted in Webtoz

Aşk101 Dizi İncelemem

Posted in Webtoz

Aydan Getirilen İnsan Eli

Posted in Webtoz

Çilehane 40 Gün Karanlıkta Oturulması