Çorba diyeti

Çorba diyeti

Türk mutfağının vazgeçilmezleri arasında çorba da yer alır. Çorba kimi zaman yemeklere başlamadan önce midenin yemeğe alışmasını sağlamak için bir giriş aşaması, kimi zamanda çok aç hissedilmediği zaman atıştırıcı olarak görülebilir. Ayrıca çorba, hem çok daha sağlıklı olmayı hem de istenmeyen kilolardan kurtulmayı sağlar. Çorbanın sağlıklı olduğunun kabul edilmesinin en önemli göstergesi, hasta olan kişilerin sıcak bir çorba içmesini sağlamaktır. İçerisine istediğiniz sebzeyi ya da baklagili ekleyebilir ve birbirinden farklı çorba çeşitleri oluşturabilirsiniz. Kilo vermek isteyen kişiler sebze içerikli çorbaları daha fazla tercih etmektedir.

Diyet yaparken hangi çorbalar içilebilir?

Hızlı ve sağlıklı bir şekilde kilo vermek istiyorsanız çorba diyetini uygulayabilirsiniz. Çorba diyeti sayesinde hem tok kalacak hem de şikâyetçi olduğunuz kilolarınızdan kısa sürede kurtulabileceksiniz. Çorba diyetini yaparken, her gün kendinize farklı sebzelerden çorbalar hazırlayabilirsiniz. Brokoli çorbası, kereviz çorbası, mercimek çorbası, lahana çorbası gibi çorbalar, çorba diyeti yapılırken içilebilecek çorbalardandır. Bu çorbaları tüketirken yanında yoğurt, kefir ya da meyveler de tüketebilirsiniz. Ancak tükettiğiniz bu yan besinlerin yağsız ya da az şekerli olmasına dikkat etmelisiniz. Kilo vermenizi hızlandırmak istiyorsanız, çorba diyetini uygularken günlük su tüketimine ve yürüyüş yapmaya da dikkat etmeniz gerekir.

Çorba diyeti ne kadar süre yapılmalıdır?

Çorba diyetini 5 gün boyunca, diyetinize sadık kalarak yapmalısınız.  Günlük uygulanan bu diyet sonrasında midenizdeki rahatlamayı kısa sürede hissedebilirsiniz. Ancak diyeti uygularken yürüyüş ve su tüketimini de aksatmamanız gerekiyor. Çorba diyetini uygularken, vücuttaki toksinleri hızlı bir şekilde atmak için bir kaşık elma sirkesini suya katarak içebilirsiniz. Çorbaların 5 gün boyunca farklı olmasına dikkat etmelisiniz. Çorbalarınıza zerdeçal da ekleyebilirsiniz. Zeytinyağlı salataları da çorba diyetini uygularken gönül rahatlığıyla yiyebilirsiniz. Zeytinyağlı olması çok önemlidir.

webtoz.com
Posted in diyet

Sporcu Diyeti

Posted in diyet

Salatalık Diyeti

Posted in diyet

Sağlıklı Kilo Verme Yöntemleri

Posted in diyet

Popüler Diyet Listeleri