Dert İle İlgili Sözler

Dert İle İlgili Sözler

İnsanların yüreklerinde var olan dertleri büyütmek yerine, dert tarlasına umut ekmelidir. Ancak bu sayede dünyanın karanlık yerinden kurtulabiliriz.Dert İle İlgili Sözler

İnsanların yüreklerinde taşıdıkları dertleri yalnızca kendileri fark ederler, gerisi hiçbir şey görmez, duymaz ve bilmez, bu nedenle kişileri yargılamak yerine anlayın ve anladığınızı hissettirin. Böylece yüreğiniz gül bahçesine döner.

Dertleri kafaya takmak, dertleri daha da çoğaltır ve arttırır, biraz gamsız olmak her zaman iyidir ve yaşamak hayatı delice.

Dertleri dert etmek hiçbir zaman çare değildir, aksine başınıza çaresizlik olarak çorap örmeye başlar.

Dert İle İlgili SözlerDertleri dert etmek can sıkıntınızı arttırır ve kalpte hastalıklara yol açmaya başlar, sonuna kadar gülmeli bazen insan her şeye ve herkese inat.

Başkalarının dertlerine ağlamayan ve üzülmeyen, gün gelir kendi derdine de ağlamaktan usanır.

Dertlere derman aramak çözüm değildir, insan kendine derman olmalıdır ve sarmalıdır kendi yarasını kabuk bağlayana kadar.

Derdin olduğu zaman kimseden medet umma, kendi yolunda git ve geri de dönme, unutma her sözde ve gözde bulunmuyor şefkat denilen illet.Dert İle İlgili Sözler

Derdine derman aradığın yollarda insanlar sana daha fazla dert yüklerler ve o yol artık dikenli bir yol haline gelir. oysa yürüdüğün yolda yalnızsan daha az dert ve daha fazla huzur vardır.

Sabahlara kadar dertlerinizi düşünür, dertlerinize yanarsınız ancak sizi ne duyan olur ne de gören Allah’tan başka. Derdini sadece sahibin olana aç, aç ki çare bulunsun.

Ah bir dili olsa da anlatsa dertlerini yüreğin, sana derman olmak için tüm kuru gürültüleri parçalayarak gelirim ey sevgili.

Dert İle İlgili SözlerSuskun insanlar içlerinde huzuru yakalamış olan ve dertlerini aşmış olan insanlardır, onlarla her zaman iyiliği yakalayabilirsiniz.

Başı dertten kurtulmayan insanlardan uzak durun, aksi takdirde gün gelir o insanlar sizin en büyük derdiniz olmaya başlarlar. Tıpkı çamurun altını kirlettiği gibi.

Başkalarının dertlerine karşı saygısız ve gamsız olan insanlar yalnızlığa mahkum olan insanlardır.

webtoz.com

Bazı insanlar dert yumağına döndükten sonra hayallerinden vazgeçerler, oysa hayaller dertlerden kurtulmak için iyi bir çıkış yoludur.Dert İle İlgili Sözler

Her derdin mutlaka bir yerlerde dermanı vardır, ancak o dermanı bulmak için çok yol kat etmek gerekir. Yollarda yaralansa da insan sarmalı derdinin dermanı ile kendini ve devam etmeli sonsuzluğa.

Dertlerinizi içinize atmaya başladığınız zaman kendinizi kaybettiğiniz zamandır.

İnsanlar konuşarak dertlerini çözmeye çalışırlar ancak konuşmak da çoğu zaman çözüm olmaz. Bazen gözleri kapalı da görebilmeli insan derdini.

Dertlerden kurtulmak için aranan pek çok yol vardır ancak en kıymetli yol dertleri dert olarak görmemekten geçer.

Dert yanmak istediğiniz insanlara dikkat edin ki en büyük derdiniz onlar olmasın.

Dert İle İlgili Sözler Sayfamızda Resimli Dert Konulu Sözler İndirebilir Manalı Dert Sözleri İle Duygu Düşüncelerinizi Paylaşabilirsiniz

Dert İle İlgili Sözler

Posted in Resimli Sözler

Uzaktan Sevmek Sözler

Posted in Şairler

İle Sözler

Posted in Güzel Sözler

karla ilgili sözler

Posted in Güzel Sözler

Yanmak İle Sözler