Diyet Programı Erkek

Diyet Programı Erkek

Kilo vermek isteyen erkek ve kadınlar genellikle diyet liseleri tercih ediyor. Diyet listelerinde bulunan birçok yiyecek sayesinde zayıflayarak form tutmayı amaçlıyor. Diyet listeleri kişiye göre hazırlanırsa etkili ve kalıcı sonuçlar elde edilebilir. Profesyonel diyet uzmanları gerekli tetkikleri yaptıktan sonra, sizler için en iyi diyet listesini hazırlar. Diyet listeleri alabilmek için uzman diyetisyenler ile görüşme sağlamak gereklidir.

Erkekler İçin Daha Kalorisi Yüksek Diyetler

Kadın ve erkek yapısı birbirinden farklı iki vücuttur. Erkekler kadınlara göre günlük hayatta daha çok yeme gereksinimi duyuyor. Daha çok kalori harcıyor ve daha çok kalori alma isteği oluyor. Bu yüzden erkekler için hazırlanan diyet programları,  genellikle kalorisi kadınlara göre daha yüksektir. Günlük hayatta  erkeklerin yiyeceklerden alması gereken kalori miktarı,   kadınlara göre daha fazladır. Bu yüzden erkeklerin diyet listeleri her zaman kadınlardan daha farklı yapıda oluyor. Erkekler beslenme programlarına genellikle protein ve karbonhidrat ağırlıklı ürünler yerleştiriyor. Protein insan vücudunda kas oluşumunu sağlayan,  birçok vitamin ve mineral içeriyor.

Erkeklere Özel Yiyecekler

Kas yapmayı hedefliyor ve beslenmenizi buna göre ayarlamak istiyorsanız, belli başlı ürünler tüketerek kas yapmamıza katkı sağlayabilirsiniz. Yulaf ve süt ürünlerini sofranızdan eksik etmeyin. Yüksek lif içeriği sayesinde protein bakımından oldukça zengin olan yulaf süt ile tüketildiği zaman, muhteşem bir etkiye sahip oluyor. Protein kaynağı olan bir diğer yiyecek ise yumurta ve tavuk bonfiledir. Yumurta ve tavukta bulunan proteinler kas oluşumunu destekler. Bu tarz yiyecekleri genellikle haftanın beş günü tüketebilirsiniz. Yumurta tüketirken kas yapmanız için, yumurta beyazı yeterlidir. Ayrıca öğünlerinize yeşil salata ve yoğurt eklemeyi ihmal etmeyin. Günde 2,5 litre su tüketmeyi unutmayın.

webtoz.com
Posted in diyet

Sporcu Diyeti

Posted in diyet

Salatalık Diyeti

Posted in diyet

Sağlıklı Kilo Verme Yöntemleri

Posted in diyet

Popüler Diyet Listeleri