Diyete Başlarken Bilinmesi Gerekenler!

Diyete Başlarken Bilinmesi Gerekenler!

Hepimiz fazla kilolarımızdan ve görünüşümüzden şikâyetçi olduğumuz için kilo vermek isteriz. Vücudumuzu daha düzgün bir şekle sokmak ve diğer insanlara seksi görünmek hepimizin istediği bir durumdur. Ancak kilo versek de vermesek de ulaşamayacağımız bazı durumlarda mevcuttur. Diğer yandan diyete başlarken kafamızda olmadık düşünceler yer almamalıdır ki diyet bittikten sonra kilo vermiş dahi olsak hayal kırıklığına uğramayalım. Gelin beraber bakalım bu durumlara:Diyete Başlarken Bilinmesi Gerekenler!

Diyete başlarken kendinize olmadık hedefler koymayalım! Örneğin 75 kilodaki bir bayanın 20 kilo vermek gibi bir hedefi asla olmamalıdır. Hedefimiz fazla kilolarımızdan kurtulmak olmalıdır. Böyle bir hedefe ulaşmak oldukça zor olması bir yana dursun eğer -ki yüksek ihtimalle- bu hedefe ulaşamazsak cesaretimiz kırılacaktır. Bu durumda da verdiğimiz kiloları geri almak işten bile değildir.

Kilo Vermek İçin Diyet

Kilo vererek görünümünüz baştan aşağı değişmeyecek! Kilo vermek bizi olmadığımız bir insan haline dönüştüremez. Kilo vererek daha ince ve belki daha fit bir görüntüye sahip olabiliriz ancak bir bayan için büyük göğüsler ve kalçalar çok sınırlı bir oranda küçülecektir. Fakat sizin yapınızdan kaynaklı olan bu durum kilo verseniz dahi önceki şeklinde görünmeye devam edecektir. Unutmayalım ki bütün zayıf hanımlar seksi değildir. Kilo vererek %100 bir seksapel yakalayamayız ancak şişman görüntümüzden kurtulmak elbette ki bizi daha güzel gösterecektir. Bu yüzden olduğumuz bedene alışmalı ve kendimizle barışmalıyız!

Diyete başlarken asla kısa sürelerde aşırı kilo vermek amacımız olmamalı! Öncelikle yapmamız gereken günlük aldığımız kalori miktarını yavaş yavaş azaltmak olmalıdır. Bu sayede zaten bedenimiz kilo kaybına alışacak ve ileri dönemde kilo vermek bizim için kolaylaşacaktır. Bu şekilde de verdiğimiz kilo oranı gittikçe artacaktır.

Verdiğimiz kiloları geri almayalım! Diyete başlarken ve diyet sırasında sağlık beslenme alışkanlığımız olmalıdır. Kendimizi bu duruma alıştırarak ve sağlıklı beslenmeyi bir ilke edinerek verdiğimiz kiloları geri almamayı başarabilir. Diyet biter bitmez eski yemek menülerinize dönmeyin! Çünkü bu size sadece verdiğiniz kiloları fazlasıyla geri almanızı sağlayacaktır.

Egzersiz Yaparak Diyet

Egzersizden vazgeçmeyin! Unutmuyoruz ki hem sağlıklı hem de kalıcı kilo kaybı ancak ve ancak egzersiz ve sağlık eşliğinde olandır. Egzersizlerimizi aksatmadan yaparsak fazla kalorilerimizi kaybetmekten ziyade bu fazla kalorileri yakarız! Böylece kalıcı bir kilo kaybı yaşar ve diyetimizin başarılı sonuçlanmasını garanti altına alırız.

Ve asla unutmuyoruz ki her gün tartıya çıkmak yasak! Bir günde verebileceğiniz kilo ne kadar olabilir ki? Tabi ki yüksek miktarlarda kiloyu bir günde kaybedemeyiz. Bu yüzden her gün tartıya çıkarak hevesimizi kırmayalım. Tartılma konusunda uygun olan haftada bir gün tartılmak ve tartılırken aynı kıyafetleri giymek olacaktır!

webtoz.com
Posted in Sağlık

Sağlık Raporu Geçerlilik Süresi

Posted in Sağlık

Sağlıklı Yaşam Nedir?

Posted in Sağlık

Sağlıklı Yaşam İçin Neler Yapmalıyız?

Posted in Sağlık

Lazer epilasyon öncesi ve sonrası