Diyetisyenlerin Önerdiği Diyet  Listeleri 

Diyetisyenlerin Önerdiği Diyet  Listeleri 

Kilo sorunu yaşayan birçok kadın ve erkek zayıflamak için birçok diyet yöntemleri deniyor. Diyet yaparak vücuttaki fazla yağlardan kurtulabilir ve fit bir vücuda sahip olabilirsiniz. Genellikle insanlar yanlış bir  diyet yöntemleri uygulayarak, sağlıklarını tehlikeye atabiliyor. Her kişinin kendi vücuduna özel diyet listesi bulunmaktadır. Çünkü vücudun ihtiyaç duymuş olduğu besin ve mineraller diyet listeleri tarafından yeterli şekilde karşılanabilir. İnsan vücudunun metabolizması ve metabolizma hızı, her bireyde farklılık gösterir. Kişinin kendi sağlık sorunları ve sağlıklı diyet listeleri ile sağlıklı kilo vermesi,  diyetisyenler tarafından yapılıyor.

Menü Bölümünden Diyet Kategorimize Bakabilir Uygun Olan Diyet Programını Seçebilirsiniz

Diyetisyenler Kalori Hesabını Baz Alıyor

Diyetisyenler beslenme konusunda kişilerin zayıflaması için gereken diyet listelerini oluşturan uzman kişilerdir. Birçok eğitim ve öğretim hayatımdan geçerek diyetisyen olmayı başarmışlardır. Diyet listesi kişinin kendi vücut yapısına göre ayarlanıyor. Diyet yapmadan önce diyetisyene gittiğiniz zaman, tüm kan tahlillerinin tam olarak yapılması gerekiyor. Kan tahlillerinde kilo vermenizi engel bir sorun olup olmadığı anlaşılır. Herhangi bir sorun yok ise metabolizma yaşınıza göre diyet listeleri hazırlanır. Diyetisyenler genellikle alacağımız kaloriyi hesaplayarak, karbonhidrat sebze ve protein dengesini ayarlayarak, sağlıklı diyet listeleri hazırlar. Diyetisyenlerin profesyonel olarak hazırlamış olduğu listelerle,  bir haftada 500 gram ile 1,5 kilo arasında rahat bir şekilde kilo verebilirsiniz. Kilo verme oranınız kişinin kendi vücut yapısı ve kilosu ile alakalı olarak farklılık gösterebilir.

Diyetisyenlerin Önerdiği Listeler

Diyetisyenlerin birbirinden farklı diyet listeleri bulunuyor. Genellikle günlük olarak alacağınız karbonhidrat ve protein dengesinin eşit ağırlıklı olması gerekiyor. 3 ara  3 ana öğün olarak beslenmek, diyetisyenlerin önermiş olduğu beslenme şeklidir. Diyetisyenler genellikle kişinin kendisine uygun ve kilosuna uygun diyet listelerini yapmayı öneriyorlar. Profesyonel olarak diyetisyenlerden diyet önerileri alabilirsiniz.

 

webtoz.com
Posted in diyet

Sporcu Diyeti

Posted in diyet

Salatalık Diyeti

Posted in diyet

Sağlıklı Kilo Verme Yöntemleri

Posted in diyet

Popüler Diyet Listeleri