Diyette Yapılan Yanlışlar Nelerdir?

Diyette Yapılan Yanlışlar Nelerdir?

Diyet yaparken çok fazla uğraşıyor ancak halen sonuç alamıyorsanız bu bir şeyleri yanlış yaptığınızın göstergesidir. Diyet yaparken aç kalmayı bile göze alabilirsiniz. Ancak diyet yaparken yapmış olduğunuz davranışlar, kilo verdiğinizi düşündürse bile aksine kilo almanıza bile sebep olur. Diyet yaparken en önemli hataların başında öğün atlamak yer alır. Öğün atlayarak aç kalmak yerine fazla öğünler yapıp az kalorili besinler tüketerek hem daha rahat kilo verebilir hem de aç kalmak zorunda kalmazsınız. Bir diğer büyük hata da bazı besinleri direk kesmektir.

Doğru Kilo Verme Yöntemleri

Öğünlerinizi sık tutarak ve az kalorili besinlerle daha rahat kilo verebilir ve metabolizmanızı hızlandırabilirsiniz. Alınan kalori miktarını birden azaltmamalısınız. Vücudunuza şok etkisinde niteliğinde diyetler yaparak kilo vermeyi beklememelisiniz. Bu size zarardan başka bir şey vermez. Herkesin bildiği gibi karbonhidratlı besinler kilo aldırır. Karbonhidrat içeren besinleri de hayatınızdan tamamen çıkarmamalısınız. Vücuda enerji vermek için az da olsa karbonhidrat tüketmelisiniz. Doğru şekilde kilo vermek için vücudunuza aldığınız su miktarını arttırmalısınız. Suyun ödem yaptığını düşünmek ve bu yüzden almamak en büyük hatalardandır. Su vücudun diğer organların sağlığı içinde alınmalıdır.

Diyette Yapılan Yanlışların Etkileri

Size çok mantıklı gelen durumlar,  diyetiniz esnasında yapmış olduğunuz hatalardan dolayı enerjinizin düşmesine ve vücut dengenizin bozulmasına sebep olabilir. Kahvaltı yapmaktan kaçmak, diyet esnasında en sık yapılan büyü hatalardan birisidir. Yoğun bir güne başlarken kahvaltı yapmazsanız yorgun düşersiniz. Bu da kötü bir gün geçirmemenize sebep olabilir. Et ağırlıklı beslenerek çok hızlı kilo verdiğinizi düşünebilirsiniz. Et tüketimi metabolizmayı hızlandırır. Fakat fazla tüketilmesi ve alışkanlık haline gelmesi ileri dönemlerde sağlık sorunları yaşamanıza sebep olabilir. Diyette yapmış olduğunuz hataları en aza indirdiğiniz zaman daha kolay kilo verebilirsiniz.

webtoz.com
Posted in diyet

Sporcu Diyeti

Posted in diyet

Salatalık Diyeti

Posted in diyet

Sağlıklı Kilo Verme Yöntemleri

Posted in diyet

Popüler Diyet Listeleri