Dünya Hayatı

Dünya Hayatı

Ve Allah, tüm zorlukların içinde güzel bir baharın umudunu koyar kulunun kalbine..

Dünya Hayatı

Allah’ın effetmeyeceği bir günah yoktur.

Affedilmeyen günah vardır.
O da günahı günah görmeme, hafife almadır.

Dünya HayatıAkıp giden zaman içinde bir kafesteyim,
Her türlü amelde çok ahesteyim,
Kabrim beni bekliyorken dünyalık hevesteyim, Uyandır artık Ya Rab! belki son nefesteyim. Dünya HayatıAllah’ım bizi, dilimize, kalbimize, hayalimize düşecek olan iffetsizlikten koru. Dünya HayatıKalp insanın varlık âlemidir, kalbini İslam’la doldur. Dünya HayatıKendisinden yüz çevirenin bile rızkını kesmeyen Allah, kendine yönelenlere neler yapmaz ki? Dünya HayatıÖyle ki, sana uzak ve imkansız gözüken her şey Allah için kolaydır.
O’na duâ etmeyi, kalbine mesken belle. Dünya HayatıBazen her şeyin ters gittiğini düşünebilirsin. Oysa Allah, onu düzleştiriyordur.
Bilemediğin her şey için de Allah’a sığın. Dünya HayatıTüm kalbinle Allah’a güvenirsen sana mağlubiyet yoktur. Çünkü Allah, kulunun güvenini zayi etmez.
Dünya Hayatı

“Evet, dünyaya ait işler, kırılmağa mahkum şişeler hükmündedir”- Mektubat

Dünya HayatıGüzel Allah’ım, bilirim ki beni yine senin affın ve yine senin merhametin kurtarır.

Dünya HayatıSen işlerini Allah’ın rızası dahilinde yaparsın da Allah sana yardım etmez mi hiç ?

Dünya HayatıSesini kimselere ulaştıramadığında, karıncanın ayak seslerini duyan Rabbini hatırla.
Bil ki, sessizliğinde bile seni duyan bir Rabbin var. Dünya Hayatıİçinde yangınlar harlansa dahi umutla senin kapında bekleyen kullarına yardım et Allah’ım.. Dünya HayatıSabret.. Sabret ki, kalbin dümdüz yeşillikte alabildiğince bir maviliğe baksın.. Dünya HayatıGönlünü saran o acılar, yoluna çıkan taşlar, tüm hayal kırıkların bitecek.
Ve gün gelecek, güzellikler konacak ömrüne. Dünya HayatıPaslanan, yıpranan kalbimizin ihtiyacı yalnızca Allah’tır. Çünkü kalp Rabb’ini arar. Dünya HayatıGönül kanadına yük olan dünyayı bırakırsan Allah’a daha hızlı uçabilirsin.. Dünya HayatıSanıyor musun ki Allah seni çıkılmaz yolların, dipsiz kuyuların, bilinmezlerin içinde yalnız bırakacak?
O Allah ki kulunun yoldaşı, dostu, sığınağıdır.. Dünya HayatıNe güzel nimettir, Allah’ın rızasını kazanmak.. Dünya HayatıKim bilir, şer sandığında hayatın en güzel şeyleri seni beklemektedir. Rabbin bilir, sen bilemezsin ki. Dünya HayatıNice harabeleri bir çiçek güzelleştirir Allah’ım. Ve sana olan umudum, benim çiçeğimdir.. Dünya HayatıGönlü hep O’nunla olan hiç yenilebilir mi? O öyle Allah ki, tutar da kulunun elinden düşmesine engel olur. Dünya HayatıGönül derdinin tek çaresi Allah’la bir olmaktır.. Dünya HayatıBir gün hiç beklemediğin bir an da ve ummadığın taraftan gelip bulur seni güzellikler..
Sabreden kulunun kalbinden tutar Allah. Dünya HayatıÇevir gözlerini hakikata. Bak gör, her şey nasıl da sana hediye edilmiş. Bunca güzelliğin kıymetini bilirsen eğer Allah’ın lütfuna şükredebilirsin. Dünya HayatıElbet bu gönlüne düşen hüzün dağılacak. Sen sahipsiz değilsin ki, seni koruyup kollayan bir Allah var. Dünya HayatıTüm kalbinle inan; Allah’a sığındığında her derdin dermanı ve her gecenin bir gündüzü olur. Dünya HayatıGünahın karanlığa teslim olma. Olma ki, samimi bir tövbe, sana iman dolu güzellikler katabilsin. Dünya HayatıBilemezsin ki, günlerin sana ne ile geleceğini. Tüm endişelerini teskin et ve hakikatin gölgesinde, olmuş ve olacak her şeyi Allah’a bırak. Dünya HayatıBazı şeyler uzaklaşır senden, sırf daha güzellerine yaklaşasın diye. Dünya HayatıBilmiyorsun ki gâyb aleminin sırlarını, perde ardında seni bekleyen nice güzellikler var.. Dünya HayatıBir vedalık ömrü varken hayatın ne de çok unutuyoruz ölümü.. Dünya HayatıNe de güzel nimettir, gönüllerin kıvrımına sevgi köprüleri kuran İslam’ı yaşamak.

webtoz.com

Kıymet İle İlgili Resimli Sözler

Kırılmak Kırmak Sözleri Resimli

İnsan Olmak Temalı Resimli Sözler

Sabah Namazı İle İlgili Sözler