Emekli İkramiyesi Ne Zaman Ödenecek?

Emekli İkramiyesi Ne Zaman Ödenecek?

Bayramlarda özellikle emeklilere ödenecek olan emekli ikramiyesi 2019 yılı için yapılan düzenlemeler ile artırıldı.

Ozan bayramına yaklaşmasıyla birlikte emekli ikramiyesi ne zaman ödenecek? Sorusu akıllara gelmektedir. SGK, emekli sandığı veya BAĞ-KUR emeklileri için ödenecek olan bayram ikramiyesinin tarihi merak edilen sorular arasında yer almaktadır.

Emeklilere her yıl ramazan ve kurban bayramlarında ödenecek olan emekli ikramiyesi ödemesi için belirlenen tarihlerde emekliler bankaya veya ATM’lere giderek ödemelerini alabilirler. Bayramı yaklaşmasına karşın henüz tarihi ile ilgili bir açıklama yapılmaması özellikle emeklilerin merakının daha da artmasına neden olmaktadır. Ramazan Bayramı’nın ilk günü 4 Haziran Salı gününe kadar ödemelerin yapılmış olması bekleniyor.Geçen Yıl Ramazan Bayramına Hafta Kala Yapılmıştır

Emekli İkramiyesi Ne Kadar?

2018 yılında ramazan ve kurban Bayramı’nda toplamda 2000 TL emekli ikramiyesi verilmişti. Aynı şekilde bu yılda hem Ramazan hem de Kurban Bayramı’nda emeklilere verilecek olan ikramiye tutarının 1000 TL olarak belirlendi düşünülmektedir. Herhangi bir zam oranı açıklanmaması özellikle emeklilerin aynı şekilde 1000 TL olarak belirleneceğini düşünmesine neden olmaktadır.

 

 

webtoz.com

Vatandaşlık Vergisi

kıdem taminatı

Tazminattan Vergi Kesintisi İadesi

Yıllık Gelir Vergisi Beyannamesi

İnternet Paylaşımı Ücretli Mi?