Emziren Anne Diyeti 

Emziren  Anne Diyeti 

Konuyu Okumadan Önce Dikkat Çocuklarımız Tek Servetimizdir.Hamilelik Evresinden Sonra Çocuğunuz Sütten Kesilesiye Kadar Diyete Girmeyiniz.

Çocuğunuzun Sağlığı Kişisel Gelişimi Daha Önemlidir

Her kadın hamilelik esnasında birçok sağlık sorununu yaşayabiliyor. Hamilelik esnasında alınan doğum kiloları, doğumdan sonra hemen verilmek isteniyor. Kadınlar doğum kilolarını verebilmek için birçok diyet listesi deniyor. Fakat emziren annelerin belirli bir süre diyet yapmaması gerekiyor. Emziren anneler için de diyet listeleri bulunuyor. Bu diyet listeleri sayesinde hem bebeğinizin süt ihtiyacını karşılayabilir, hem de sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz. Sütünüz azalmadan ve süt kaliteniz eksilmeden kilo vermek mümkün müdür? Emziren anneler süt kalitesinin düşmemesi için diyet yaparken belli başlı yiyecekleri tüketmek zorundadır. Anne vücudunda üretilen sütün kaliteli olması bebeğin sağlığı için önemlidir.

Emziren Annelerin Tüketmesi Gereken Yiyecekler

Emziren anneler kilo vermek için diyet yerine kilo verdiren ve süt yapan yiyecekler i tercih edebilirler. Öncelikle mutlaka günde iki buçuk litre su tüketmek oldukça önemlidir. Tüketeceğiniz su hem süt yapar,  hem de yağ kaybından kilo vermenizi sağlar. Günde en az 1 adet yumurta tüketebilirsiniz. Ara öğünlerinizde meyve, hurma ve kuru yemiş ekleyebilirsiniz. Öğlen öğünlerinizde çorba ve yoğurt tercih edebilirsiniz. Akşam öğünlerinizde ise et, balık veya tavuk yanında salata, yoğurt ve çorba tüketebilirsiniz. Ayrıca süt ve süt ürünlerini, emzirme döneminde hiçbir zaman ihmal etmeyin. Kalsiyum ve birçok vitamin barındıran süt ve süt ürünleri sütün kalitesi ve kilo vermeniz için önemli bir yiyecektir.

Emziren Annelerin Yememesi Gereken Yiyecekler

Emziren annelerin en çok yapmış olduğu hata süt yapması için yenilen sağlıksız yiyeceklerdir. Şekerli ve hamurlu gıdalar süt kalitesini arttırmaz. Helva, şerbetli tatlılar ve her türlü ağır tatlı türleri süt oluşumunu hızlandırmaz. Bu tarz yiyecekler kişilerin kilo almasını kolaylaştırır. Günlük hayatınızda bu tarz yiyeceklerden uzak durarak,  bol su tüketerek ve yukarıda saymış olduğumuz yiyecekleri tüketerek, sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz.

Çocuklarımız Tek Servetimizdir.Hamilelik Evresinden Sonra Çocuğunuz Sütten Kesilesiye Kadar Diyete Girmeyiniz.

Çocuğunuzun Sağlığı Kişisel Gelişimi Daha Önemlidir

webtoz.com
Posted in diyet

Sporcu Diyeti

Posted in diyet

Salatalık Diyeti

Posted in diyet

Sağlıklı Kilo Verme Yöntemleri

Posted in diyet

Popüler Diyet Listeleri