Ender Saraç Diyeti

Ender Saraç Diyeti

Ender Saraç kilo verme konusunda uzman doktorlardan birisidir. Çoğu kişi bu ismi sadece yoğurt ve hurma yenilen hurma diyeti ile tanısa da Saraç’ın önerdiği farklı diyetler de vardır. Humra diyeti sadece bir hafta uygulanmasına rağmen kilo verdirebiliyor. Ama Saraç’ın önerisi genel olarak iki hafta da 3 ya da 4 kilo vermeniz. Ender Saraç çabuk verilen kiloların çabuk alındığını göz ardı etmeden çok sağlıklı bir diyet önerisi de getiriyor.

Ender Saraç Diyet Listesi

Ender Saraç uyanır uyanmaz ve kahvaltıdan en az yarım saat kadar önce ballı ve limonlu su içmenizi öneriyor. Haftanın ilk günü kahvaltıda, bir dilim ekmek, bir dilim peynir, iki sivri biber ve dört zeytin, öğle yemeğinde tavuk ve salata, ara öğünde bir meyve ve bir çay bardağı az yağlı yoğurt, daha sonraki arada ise iki ceviz ve akşam yemeğinde etsiz türlü, salata, bir dilim ekmek öneriliyor. Ender Saraç akşam saatlerinde yoğurt ve süt tüketilmesini önermiyor. Sonraki ara öğünde de bir meyve yenilebiliyor. İkinci gün diyet süt, yulaf ezmesi, tarçın ve ceviz içi ile bir kahvaltı yapıyorsunuz. Diğer öğünler ve ara öğünler benzer şekildedir. Ama öğle yemeğinde sebze yerseniz lahana, semizotu ya da taze fasulye gibi sebzeleri seçmelisiniz. Üçüncü gün az şekerli, karanfilli ve tarçınlı elma kompostosu ile kahvaltı yapabilir ve bu kompostoyu diğer ara öğünlerde de kullanabilirsiniz. Diğer günler ise ufak tefek değişiklikler de benzer şekilde devam ediyor.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her gün erken kalkmak ve öğün saatlerini değiştirmemek bu diyette dikkat edilmesi gereken en temel noktadır. Bazı ara öğünlerde beyaz leblebi, kuru kayısı ya da çiğ badem tercih edebilirsiniz. Ama ara öğün sayısı günde 3 defadan az olmamalı. Haftada bir ya da iki kere akşam yemeğinde ızgara et tüketebilirsiniz. Ama diyetin özelliği genelde sebze ağırlıklı olmasıdır.

 

 

webtoz.com

Sporcu Diyeti

Salatalık Diyeti

Sağlıklı Kilo Verme Yöntemleri

Popüler Diyet Listeleri