Evleneceğin Kişiyi Rüyada Görmek İçin Okunacak Dua

Evleneceğin Kişiyi Rüyada Görmek İçin Okunacak Dua

Evlilik, kişinin hayatını etkileyen en önemli dönüm noktalarından birisi olduğundan, evlenilecek kişi hakkında Allah’a dua edilip hayırlısının istenmesi gerekir. Dinimiz gereği ve Peygamber efendimizin sünneti olarak kişilerin evlenmesi emredilmiştir. Ancak bu evliliğin kişilerin hakkında hayırlı olabilmesi için dua edilmesi çok önemlidir. Mutlu bir evlilik yapabilmek için ve kişinin hakkınızda hayırlı olup olmadığını öğrenebilmek için Allah’a bol bol dua edilmesi gerekir. Kişinin evleneceği kişiyi rüyasında görebilmesi için bazı duaları okuması gerekir. Peygamber Efendimiz, bir kişinin bir işe kalkışacağı zaman Allah’tan hayırlısını istemesini ve bol bol dua etmesini buyurmuştur. Evlenilecek kişiyi rüyada görebilmek için yatmadan önce duanın okunması gerekir. Evlenilecek kişiyi rüyada görmek için okunan duanın ardından hiçbir dünyevi işle uğraşmadan direk yatılmalıdır. Ayrıca dua okunurken abdestli olmaya da dikkat edilmesi gerekir.

İstihare Namazı

Bir kişi bir işe kalkacağı zaman o işin hakkında hayırlı olup olmadığını öğrenmek için istihare namazına yatması gerekir. İstihare namazının usulüne uygun şekilde abdest alınarak kılınması gerekir. Evliliğe karar veren kişilerin evlenecekleri kişinin hakkında hayırlı olup olmadığını öğrenebilmek için istihare namazına yatabilir. Evlenmeye karar veren kişilerin evlenmeden önce istihare namazı kılmaları bu namazı birkaç kere tekrarlamaları gerekir. Ancak akıllı kişilerin evlilik veya diğer işler hakkında konuşup aklın ve ilmin doğrultusunda hareket edilmelidir. İstihareye yatırdıktan sonra rüyanın hayır mı şer mi olduğunu da iyi tahlil etmek gerekir. Görülen bazı rüyalar şeytani olabilir. İstihare namazı kılındıktan sonra hayrını Allah’tan istenmelidir. İstihare namazını kıldıktan sonra Allah’a tevekkül edilip Allah’tan hayrın istenmesi gerekir.

Evlenilecek Kişiyi Görmek İçin Nasıl Dua Edilmeli

Evlenecek kişiyi rüyada görmek için öncelikle abdest alınması gerekir. Dua okunduktan sonra hayrı Allah’tan isteyip sağ tarafa yatılması gereklidir. Duayı okuduktan sonra kesinlikle evleneceğiniz kişiyi rüyanızda göreceksiniz diye bir durum yoktur. Bazen birkaç gece tekrarlanması gerekebilir. Duayı okuyacak kişilerin bilmesi gereken diğer bir husus da rüya ile amel edilmeyeceğidir. Evleneceğin kişinin kişi ve ilerideki yuvası için hayırlı olmasını Allah’tan dilemek gerekir.

webtoz.com

Rüyada Yağmur Yağdığını Görmek

Rüyada Camide Namaz Kılmak

Rüyada Yeşil Erik Yemek

Rüyada Sakal Kesmek