Fenni Muayene Yapılmazsa Ne Olur?

Fenni Muayene Yapılmazsa Ne Olur?

Fenni muayene yapılmazsa ne olur? Fenni muayene gecikirse ne olur? Evet, merak ettiğiniz soruların yanıtı veriliyor.

Fenni Muayenenin Zorunluluğu

Motorlu araçların muayenelerinin yapılması, yasal olarak zorunlu. Fenni muayene yapılmazsa ne olur sorusunun yanıtına göre hareket etmelisiniz. Bilmeniz gereken hem muayene gecikmesi durumunda hem de aracınızın fenni muayene olmadan trafikte olması durumunda cezai yaptırımların olduğu.

Muayene Gecikmesi;

Muayenenin gecikmesi durumunda %5 ödeme hesaplanıyor. Aylık olarak bu oran üzerinden yapılan hesaplamaya ayrıca muayene ücreti isteniyor. Muayenenin gecikmesi durumunda direkt olarak ödemenin ayrıca yapılması ile direkt olarak muayene tamamlanıyor.

488 TL Ödeme;

Araç muayenesinin yapılmaması durumunda, direkt olarak 488 TL’lik ödeme gerekiyor. TÜVTÜRK tarafından belirlenmiş olan bu ödemenin yapılması ile aracınızın ayrıca muayene ücretini ödeyerek aracınızı teslim alacaksınız. Muayenede bir problem çıkmaması önemli. Muayene için direkt olarak ödemenin gerçekleşmesi, randevu aldıktan sonra olacak. Randevu alarak, muayenenin cezasız bir şekilde gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz. Ödemenin tamamlanmasıyla fenni muayene yapılmazsa cezası önlenebilir.

webtoz.com
Posted in fenni muayene

Fenni Muayene Kaç Yılda Bir Yapılır

Posted in fenni muayene

Fenni Muayene Gününden Önce Yapılır mı?

Posted in fenni muayene

Fenni Muayene Trafik Cezası 2019

Posted in fenni muayene

Fenni Muayene İçin Randevu Nasıl Alınır