Fenni Muayenede Nelere Bakılıyor?

Fenni Muayenede Nelere Bakılıyor?

Fenni muayene motorlu araçların kontrol edilmesi demek. Peki, bu kontrolde nelere bakılıyor? Fenni muayenede neler bakılıyor?

Fenni Muayenede Bakılacaklar

Araç muayenesi için randevu alınmasından sonra, fenni muayenede neler bakılıyor sorusunu sorabilirsiniz. Elbette randevunun sonrasında yapılacak olan muayenede neler bakılacak olduğu belli. Bunları göz önünde bulundurarak muayene sorunsuz şekilde gitmeniz önerilir.

  • Ön Cam Hasarı: Camda hasar, çizik, boya varsa bu araç camı onarılmadan aracın trafiğe çıkması uygun görülmeyecektir.
  • Plaka: Plaka uygunluğu muayene sırasında kontrol edilir. Güven açısından standart dışı bir plakanın olması halinde de bu plakanın değiştirilmesi istenecektir.
  • Gerekli Ekipmanlar: Aracınızda gerekli olan ekipmanların da tamamlanmış olması isteniyor.
  • Egzoz Emisyon Ölçümü: Bakılacak olan yerlerden biri de egzoz emisyon ölçümü. Mutlaka kontrol edilmesi gerekiyor.
  • Belgeler: Belgelerinizin doğru ve eksiksiz tamamlanmış olması isteniyor. Gerekli olan belgeleri temin etmeniz halinde sorun yaşanmaz. Fenni muayenede dikkat edilmesi gerekenler arasında kimlik, trafik sigortası gibi pek çok detay var. Kontrollerini yaparak, araç muayenesine girebilirsiniz.
  • Trafik Sigortası: Aracınızın trafik sigortasının yapılmış olup olmadığı, son tarihi gibi hususlar da önemli. Bunlara da bakılacak olduğundan, mutlaka kontrol ederek, ona göre hareket edebilirsiniz.

Fenni muayenede neler kontrol ediliyor sorusuna verilen yanıt üzerinden, direkt olarak kontrollerinizi öncesinde de yapabilirsiniz. Sonrasında direkt olarak kontroller yapıp, muayeneden sorunsuz şekilde çıkılacak.

webtoz.com
Posted in fenni muayene

Fenni Muayene Kaç Yılda Bir Yapılır

Posted in fenni muayene

Fenni Muayene Gününden Önce Yapılır mı?

Posted in fenni muayene

Fenni Muayene Trafik Cezası 2019

Posted in fenni muayene

Fenni Muayene İçin Randevu Nasıl Alınır