Format Atmadan Pc Sıfırlamak Önyükleme

Format Atmadan Pc Sıfırlamak Önyükleme

Merhabalar Windows İşletim Sistemine Sahip Laptop Cihazlarımız da Format Atmadan Sadece Önyükleme Yaparak Bilgisayarınızı İlk Gün ki Gibi Tertemiz Kullanabilirsiniz.

Bilgisayarı Sıfırlamak Yaşadığınız Sorunlardan Kurtulmak İçin İlk Olarak Bu Yöntemi Deneyiniz

1:Başlat >Ayarlar > Güncelleştirme Ve Güvenlik > Kurtarma

Kurtarma Sayfasından Bu Bilgisayarı Sıfırla Diyerek Windows’un Temiz Kurulumunu Yapabilirsiniz.Bu İşlem İle Silinmesini İstemediğiniz Dosyaları Saklaya Bilirsiniz.

Bu Yöntem Genel Olarak Laptop Cihazlarda Gömülü Olan Önyükleme Sistemi İle Paraleldir.

Format Atmadan Pc Sıfırlamak Önyükleme

Gelişmiş Başlangıç İse Laptopumuzun Bios Sistemini Açmaktadır.Bios Üzerinden Yapmak İstedikleriniz Manuel Kurulumlar için Yararlıdır.

Manual Kurulumlar da Genel Olarak Masa Üstü Pc ler İçin Bios Yazılımına Girerek Başlangıç Esnasında Kurulum Dosyaları Hangi Sürücü Üzerinde İse O Seçilir Ve Manuel Olarak Yükleme Yolları İzlenir.

Bios Üzerinde bir Bilginiz Yok İse Hemen Karıştırmak İçin Girişmeyin Zira Yapacağınız Değişiklikler İle Bilgisayarınızı Tamamen Kullanılamaz Hale Getirebilirsiniz.

Bios Yazılımı Bilgisayar İçerisindeki İşletim Sistemleri Yazılımları İle Değiştirilemez Yazılamaz Tamamen Kapalı Bir Kutudur.Teknik Olarak Ancak Bios Üzerinden Güncelleştirme Yapılabilir.Fakat Üreticiler Bios Yazılımının Üzerine Herhangi Bir Yazılımsal Değişikliği Önlemek İçin Yazılımın Bulunduğu Sürücüye Donanımsal Olarak Erişim Yapılamaz Hale Getirmiş dir.

Lisansız Windows Format Atma

Arkadaşlar Bu İşlem İçin Elimizde Sadece Windows Kurulum Dosyalarının Olduğu Flash Bellek Veya dvd Sürücünüz Olmak Zorundadır.Teknik Olarak Telefonlar Üzerindeki Hafıza Kartları Üzerinden de Denenebilir.

İndirilen Windows Yazılımı Bootloader Yapılmalıdır.Boot Loader Ne İşe Yarar Başlangıç Esnasında Dosyaların Otomatik Olarak Açılmasına Yaramaktadır.

Bootloader Yapmak Çok Kolay Bir Program İle Sürücünüz Seçilir Dvd Veya Flash Bellek ,Ardından Windows Dosyaları Seçilir Kendisi Otomatik Sürücünüze Atar.

Sürücüye Atıldıktan Sonra Yapmamız Gereken Son İşlem Bios Sistemine Girip Sürücü nüzü Başlangıç da Açma Öncelğini Seçmek.Burayı Resimli Olarak Anlatamıyorum Bios Yazılımları Pc den Pc ye Farklıdır.

webtoz.com

Ardından Sadece Pc Yeniden Başlatıp Siyah Ekranda Entera Basıp Windows Kurulumuna Başlıyabilirsiniz.

 

 

Posted in Bilgisayar

OYUNLARDA FPS ARTTIRMA

Posted in Bilgisayar

OYUN VE PROGRAM AÇILMIYOR SORUNU

Posted in Bilgisayar

OYUN KURARKEN DLL HATASI WİNDOWS

Posted in Bilgisayar

KÜÇÜK RESİM ÖNİZLEME SORUNU