Gelir Vergisi Kesintisi İadesi

Gelir Vergisi Kesintisi İadesi

Kişilerin kazanmış olduğu oranlara göre belirlenecek olan gelir vergisi nedeniyle yaşanacak olan problemlerin çözülmesi için çıkarılan kanun ile iadesi sağlanacaktır.

İşveren ile isteğinin karşılıklı olarak anlaşarak iş akdini sonlandırmaları durumunda ödenecek olan gelir vergisi kesintisi iadesi ile yeni dönemde özellikle daha önce yapılan kesintilerin geri ödenmesi sağlanmaktadır. Bu nedenle daha önce anlaşarak işten ayrılanların almış oldukları gelir vergisinde değişen oranlarda yapılan kesintilerin geri iade edilmesi sağlanacaktır.

Yeniden yapılan düzenlemeler sayesinde gelir vergisi iadeleri yapılmaya başlanmaktadır. Farklı oranlarda yapılan kesintiler doğrultusunda hazine ve maliye bakanlığı tarafından hazırlanan taslağı göre yapılacak düzenlemeler ile kesintilerin geri iade edilmesine başlanacaktır.

Gelir Vergisi Kesintisi İade Taslağı

Taslakta yer alan bilgilere göre 27 Mart 2018 tarihinden öncesinde yer alan dönemlerde özellikle iş akdinin karşılıklı olarak yapılan anlaşmalar dahilinde sonlandırılması durumunda ödenen tazminatlar için uygulanan vergi kesintileri için geri ödeme yapılmasına karar verilmiştir. Bu doğrultuda daha önce yapılan kesintilere göre gelir vergisi ödemeleri yapılacaktır.

 

 

webtoz.com
Posted in Gündem

Vatandaşlık Vergisi

kıdem taminatı
Posted in Gündem

Tazminattan Vergi Kesintisi İadesi

Posted in Gündem

Yıllık Gelir Vergisi Beyannamesi

Posted in Gündem

İnternet Paylaşımı Ücretli Mi?