Göbek Eritme Yolları

Göbek Eritme Yolları

Kilo alımı sonrasında bazı vücut bölgelerinde daha fazla kalınlaşma göze çarpacaktır. Bunlar arasında ilk akla gelen göbek ve bel çevresidir. Günümüzde bilimsel olarak ispatlanmış olan bir bilgi de bel bölgesi kalınlığı ile diğer hastalıların oluşma ilişkisidir. Kalp, damar rahatsızlıkları, şeker ve insülin direnci ile göbek ve bel bölgesi kalınlığı arasındaki ilişkidir. Göbek oluşumu, çeşitli nedenlere bağlı olarak artış gösterebilir. Fazla yağlı yiyecekler, hazır gıdalar, fastfood ve alkol tüketimi gibi. Tüm bu unsurlar, göbek oluşumuna zemin hazırlayacaktır. Bunun için doğru beslenme programları, bölgesel egzersizler önerilecektir.

Göbek Eritmek İçin Doğru Beslenme Programları

Kilolu bir insanın diğer vücut uzuvlarında olduğu gibi, bel ve basen bölgesi de kalınlaşacaktır. Bunun için diyetisyenden yardım alınması önerilecektir. Kişinin vücut kitle endeksi ölçülecek ve sonrasında metabolizmayı hızlandıracak besinlerle diyet programı başlayacaktır.

Ayrıca, çok kilolu olmayıp, sadece bölgesel yağlanmanın görüldüğü kişiler de bulunabilir. Özellikle, bel kalınlaşması ve göbekte sarkmalar, kötü beslenme alışkanlığına sahip kişilerde görülecektir. Alkol tüketiminin fazla olması, margarin türü doymuş yağ kullanımı, bel bölgesini kalınlaştıracaktır. Raf ömrü uzun olan hazır gıda tüketimi de göbek çevresinde yağlanmayı arttıracaktır. Sezaryen sonrası uygun süre bitiminde, spora başlamamış hanımlarda da göbek yağları ve sarkmalar görülecektir.

Egzersizler İle Göbek Yağlarını Eritmek

Vücutta belli bölgelerde yer alan kalınlaşmaları ve yağlanmaları eritmek, çaba gerektiren konulardandır. Özellikle göbek bölgesindeki yağları eritmek için lifli gıdaların tüketilmesi önerilir. Lifli gıdalar, uzun süre tokluk hissi veren besin maddeleridir. Bu sayede, zayıflamaya da yardımcı olacaktır. Göbek yağlarını eritmek için, uzman eğitmenlerden de yardım almak gerekir. Mekik ve bel bölgesi hareketleri ile daha sıkı bir karna sahip olmak mümkündür. İnceltmese bile forma sokması bakımından pilates de bu konuda yardımcı olacak egzersizler arasındadır.

webtoz.com
Posted in diyet

Sporcu Diyeti

Posted in diyet

Salatalık Diyeti

Posted in diyet

Sağlıklı Kilo Verme Yöntemleri

Posted in diyet

Popüler Diyet Listeleri