Güvenli Klasör Girilmiyor Çözümü

Günümüzde pek çok Android telefon Güvenli Klasör hizmetini sunuyor. Akıllı telefonlarında hazır bulunan ya da uygulama üzerinden indirilen bu hizmet sayesinde önemli veriler tehlikelere karşı engelleniyor. Gizli klasör bilginiz dışında cihazınızı kullanan kişilerin bu verilere ulaşmasına engel olur. Güvenli Klasör uygulaması telefonunuzun ekran kilidi açık olsa bile ekstra bir güvenlik sunar. Peki güvenli klasöre giremiyorum çözümü nedir?

Ne Yapmanız Gerekiyor?

Güvenli klasörlerin kilidini, desenini veya PIN’ini unutursanız endişelenmeniz gerekmiyor. Telefon hesabınız üzerinden şifre sıfırlaması gerçekleştirebilirsiniz.

  • Güvenli Klasöre giriş yapın,
  • Şifre sorulan kısma yanlış bir şifre girin,
  • Karşınıza çıkan Desen Öğesini sıfırla şeklinde seçeneğine gelin,
  • Ekrana gelen Sıfırla seçeneğine dokunun ve hesabınıza giriş yapın.

Hesabınıza giriş yaptığınız zaman sizden yeni bir şifre belirlemeniz istenecektir. Bu sayede yeni bir şifre belirledikten sonra güvenli klasöre kolayca giriş yapabilirsiniz. Güvenli klasör veri korumak isteyen pek çok kullanıcı tarafından tercih edilmektedir. Güvenli klasör şifresini unuttum diyorsanız bu yazımızda yer alan işlemleri yaparak klasörlerinizi tekrar kullanıma açabilirsiniz.

2 thoughts on “Güvenli Klasör Girilmiyor Çözümü

  1. Güvenli klasör ile alakali yazısını okudum. Fakat benim şöyle bir sorunum var. Ben eposta adresimi sildim tamamen ortadan kaldırdım. Güvenli klasöre giriş yaparken halen kaldırdığım e posta var. Şifre istiyor ama e postamı gmail.comdan tamamıyla kaldırmıştım. Güvenli klasörde silinmiş eposta kaldı öyle ne yapabilirim? Teşekkürler

Bir Cevap Yazın