HARDDİSK SSD HATALARINI DENETLEME VE ONARMA

HARDDİSK SSD HATALARINI DENETLEME VE ONARMA

Yazımızda harddisk SSD hatalarını denetleme ve onarma hakkında bilgiler edineceksiniz ve kesin sonuca ulaşacaksınız.

Hard diskler zamanla bozulma yaşayabilir, bu sorunu çoğu bilgisayar kullanıcısı yaşamıştır, yaşayacaktır da. Peki bu sürekli oluşan sorunu nasıl çözebiliriz? Windows kendi içerisindeki işletim sisteminde iki basit yolu bize sunuyor, bize de bunları anlatmak düşüyor.

İlk çözüm komut istemi ile disk onarma/düzeltmedir. Burada izleyeceğimiz adımlar ise şunlardır:

-Komut istemine sağ tıklayarak yönetici olarak çalıştırın. Ardından chkdsk E; /r /f kodunu komut istemine yazın. Kodun içerisinde bulunan harflerin anlamları ise E, taranmak istenen sürücünün harfi. /r, bozuk alanları bul ve okunabilir olan veriyi kurtar. /f, disk üzerindeki hataları düzelt. Not: Disk taraması işleminde disk taraması yapacağınız dosyayı önceden düzenleyin.

Harddisk SSD hatalarını denetleme ve onarma ile ilgili ikinci çözüm hata denetim seçeneği ile düzeltme işlemidir. Burada sürücülerden birisine sağ tık yaparak özellikleri açmak ardından araçlar sekmesine girerek hata denetimi bölümünden denetle tuşuna tık yapmak. Bu yöntem de tıpkı diğer harddisk SSD hatalarını denetleme ve onarma yöntemi gibi bilgisayarınızdaki hatayı denetleyip, onaracaktır.

webtoz.com
Posted in Bilgisayar

OYUNLARDA FPS ARTTIRMA

Posted in Bilgisayar

OYUN VE PROGRAM AÇILMIYOR SORUNU

Posted in Bilgisayar

OYUN KURARKEN DLL HATASI WİNDOWS

Posted in Bilgisayar

KÜÇÜK RESİM ÖNİZLEME SORUNU