Huawei P30 İncelemesi

Telefon, Huawei P20 cep telefonunun popüler özelliklerinden birçoğuna dayanıyor , ancak pek çok yönden biraz daha fazla özellik sunuyor: fazladan bir kamera, daha büyük bir batarya. Artık P20 yok, P30 var. Bugün sizler için Huawei P30 İncelemesi yaptık.

Huawei P30 çıkış tarihi ve fiyatı

P30, 26 Mart’ta Huawei’nin açılış etkinliğinde satışa sunuldu, bu yüzden zaten sipariş verebilirsiniz.

Bir konfigürasyonda, 6 GB RAM ve 128 GB dahili belleğe sahip telefon 6.999 TL olarak belirlenmiştir.

Huawei P30 ekran

Çektiğiniz görüntülere adalet getiren yüksek kaliteli bir ekrana sahip değilseniz, telefonunuzda harika bir kamera olması çok fazla bir şey yoktur, bu yüzden P30’un ekranında çok fazla şey var.

Huawei P30, 1920 x 1080 çözünürlük ve 19.5: 9 en boy oranına sahip 6.1 inç OLED Full HD + ekrana sahip. Deneyimlerimize göre renkler gerçekten canlı görünüyor.yumuşak tonlar özellikle canlı görünüyordu; kontrast da çektiğimiz fotoğraflarda ve telefonun duvar kağıdında ve kullanıcı arayüzünde iyiydi.

Ekran ayrıca, Huawei’nin şimdiye kadarki en hızlı kilidini açtığını söylediği ve baskınızı kaydetmek için yarım saniye süren ekran içi parmak izi sensörünü barındırıyor. Bizim için oldukça hızlı gözüküyor.

Huawei P30 tasarımı

Telefonun arka yüzüne kavisli Gorilla Glass, telefona birinci sınıf bir dokunuş katar, ancak üst ve alt kısmı tasarımın geri kalanına kıyasla merakla görünüyor. Arka kamera dizisi de biraz çıkıntı yapıyor ama bazı diğer akıllı telefonlarda öne çıkan çarpmalarla karşılaştırıldığında hiçbir eksiklik yok gibi duruyor.

Cihazın sağ tarafında bir ses rocker ve güç düğmesi ve altına bir USB-C bağlantı noktası var . Huawei P20’nin sahip olmadığı bir 3.5mm kulaklık jakının da şaşırtıcı bir dönüşü var.

Metal çerçevesinden dolayı P30, 165 g hafiflikte olmasına rağmen dayanması şaşırtıcı derecede ağırdı. Unutulmaması gereken bir başka şey de, yalnızca IP53 korumasına sahip olması, yani tozdan veya su sıçramasından zarar görmeyeceği anlamına geliyor, başka bir şey değil, bu P30 Pro’nun tam toz ve su yalıtımı için çok üstün IP68 derecesine sahip olması nedeniyle biraz hayal kırıklığı yaratıyor .

Huawei P30, doğru gölgeyi seçmeniz koşuluyla bakılması gereken etkileyici bir el cihazıdır. Renk seçimi tamamen size kalmıştır.

huawei
Huawei P30 kamera

Kamera, Huawei P30’un ana satış noktası, bu yüzden elbette test ettiğimiz ilk şeydi. Huawei, ana kameranın telefonlarının çalışma biçiminde büyük bir değişiklik yaptı.çoğu kameranın yaptığı gibi RGB (kırmızı, yeşil, mavi) renk almak yerine, birincil çıtçıt RYYB’yi görüyor.

Bu ana kamera, 20MP f / 2.2 ultra genişliğinde ve 8MP f / 2.4 ‘optik periskop’ telefoto kameralarla birleştirilen 40MP f / 1.6 ana Süper Spektrumlu kameradır. Birlikte bu üçlü arka kamera dizisi şaşırtıcı fotoğraflar çekmek içindir – bu yüzden test ettik.

Huawei’nin önerdiği gibi, kameranın canlı renkler elde etmekte harika olduğunu gördükRenkleri toplayan veya ayarlara uyması için onları biraz donuklaştıran farklı modlar vardı ve her ikisini de farklı konular için oldukça uygundur.

webtoz.com

Geniş ışıkta veya yakın çekimde olsun, iyi ışıkta çekilmiş fotoğraflar iyi düzeyde ayrıntı içeriyordu ve çekilen fotoğraflardan çok etkilendik .

Genel olarak kamera performansı oldukça mükemmel olsa da, cep telefonuyla geçirdiğimiz süre boyunca fark ettiğimiz bazı sorunlar vardı. Öncelikle 4K’da video çekimi yalnızca 30fps’de yapıldı, düşük çözünürlüklerde 60fps’de çekim yapabilirsiniz ve rakip bazı telefonlar 4K’da 60fps’de çekim yapabileceği için bu büyük bir eksiklik gibi geldi.

Bahsedilmeye değer başka bir kamera özelliği, telefon kapalıyken ses azaltma düğmesine hızlı bir şekilde iki kez basarak fotoğraf çekmenizi sağlayan hızlı çizim modudur. Teoride harika bir fikir, ancak kullanımı biraz zordur.

Huawei P30 pil ömrü

Huawei P30, 3.650mAh bataryadır, Huawei P20’deki 3.400mAh güç paketinden ılımlı bir adımdır ve telefonun kullandığı EMUI kullanıcı arayüzünün bataryayı azaltacak şekilde tasarlandığı düşünüldüğünde, en azından tam bir günlük kullanım için yeterlidir. tüketimi.

P30, P30 Pro’dan farklı olarak kablosuz şarjı desteklemiyor, ancak Huawei’nin telefona yalnızca yarım saatte% 0’dan% 70’e kadar güç verebileceğini önerdiği kutuda bulunan 40W SuperCharge hızlı şarj cihazını kullanarak güç verebilir. gerçek ise inanılmaz hızlı bir zaman.

Posted in Akıllı Telefon

XPERİA Z3 ÖNBELLEK VERİLERİNİ SİLME

Posted in Akıllı Telefon

SONY XPERİA ROM İNDİRME VE YÜKLEME

Posted in Akıllı Telefon Bilgisayar

XİOAMİ UNUTULAN ŞİFREYİ KIRMA

Posted in Akıllı Telefon

TELEFONUN ORİJİNAL OLUP OLMADIĞINI SORGULAMA