iftira ile ilgili sözler resimli

iftira ile ilgili sözler resimli

Erkeklerin ulaşamadıkları kadınlara iftira atmak gibi bir huyu vardır.
Dostoyevski

iftira ile ilgili sözler resimliGıybet, din kardeşini hoşlanmadığı bir şey ile anmandır. Eğer söylediğin onda varsa o gıybet olur. Yoksa iftira olur.

iftira ile ilgili sözler resimliBir kimse, bir mümin hakkında olmayan bir şey söylerse, iftiraya uğrayan kimse, onu affedinceye kadar, Allahü teâlâ onu Cehenneme sokar.— Ebu Davud iftira ile ilgili sözler resimliGerçekse gıybettir, gerçek değilse iftira iftira ile ilgili sözler resimliKarşılaştığın iftiraya iftira edenden nefret etmeden, sabırla, üzülmeden dayan iftira ile ilgili sözler resimliZavallı, savunmasız bir kıza iftira etmek alçaklıktır !” iftira ile ilgili sözler resimliÖyle ya iftira dediğin Kaf dağın’dan da yüce iftira ile ilgili sözler resimliO namuslu, bir şeyden habersiz mümin kadınlara zina iftirası atanlar dünyada da, ahirette de lânetlenmişlerdir. Onlar için büyük azap vardır.
— Nûr-23

iftira ile ilgili sözler resimli“Mümin erkeklere ve mümin kadınlara, yapmadıkları bir işten dolayı haksız yere eziyet edenler, şüphesiz büyük bir iftirâ etmiş ve açık bir günah yüklenmiş olurlar.”
(Ahzâb, 33/58)

İftira, hep iyiyi, doğruyu hedef bilir;
Güzelliğe takılan bir süs gibidir kuşku,
Karga, gökteki en hoş havalara yönelir.

Zihnime ve ilkelerime iftira atılsa da,kalbime dokunan yoktu.

webtoz.com
Posted in Resimli Sözler

Uzaktan Sevmek Sözler

Posted in Şairler

İle Sözler

Posted in Güzel Sözler

karla ilgili sözler

Posted in Güzel Sözler

Yanmak İle Sözler