İngiltere Diyeti

İngiltere Diyeti

İngiltere diyeti 20 gün süren ve bir kere yapıldıktan sonra en az altı ay sonra denenmesi gereken bir diyettir. İngiliz uzmanlar tarafından geliştirilen ve İngiliz yeme alışkanlıklarına göre düzenlenen bu diyetle birlikte 20 günde 7 kilo kadar verebiliyorsunuz. Üstelik metabolizmayı hızlandırıp kısa sürede kilo verdirse bile sağlığa çok da zararlı olmadığı kabul ediliyor. İçeriği geliştirilen bu diyetle hızla verdiğiniz kiloları uzun bir süre koruyabilmeniz de mümkündür.

İngiliz Diyeti İlkeleri

İngiliz diyeti de proteinle kilo verdirmeyi hedefleyen bir yöntemdir. Ama protein alımından önce iki günlü bir sıvı detoksu ile arınma sağlanıyor. Devam eden iki gün boyunca herhangi bir şekilde bir şey yemeden bir ya da iki litre süt veya ayran, bir bardak domates suyu tüketilebiliyor. Eğer çok fenalaşırsanız sadece bir ya da iki dilim kepek ekmeği yiyebilirsiniz. Ardından izin verilen bazı sebzeler, proteinler ve tahıllarla ikişer günlük menüler hazırlanıyor. Mesela her türlü baharat, patates dışındaki sebzeler, buğday ve yulaf, meyve olarak da ananas, kivi, üzüm ve muz yiyebiliyorsunuz. Ama iki gün boyunca protein iki gün boyunca da sebze ve meyve tüketilebiliyor. Bu şekilde 20 gün tamamlanıyor.

Protein Diyeti Yöntemi

İngiliz diyeti de aslında bir protein diyetidir. Bu iki günlük protein ve sebze meyve dönemi Dukan diyetinin seyir dönemine benziyor. İki günlük detoks başlangıcı ve de sebzelerle birlikte meyve alınması Dukan’dan farklı taraflarıdır. Bu iki günlük düzenlemeleri vücudunuzun ihtiyaçlarına ve sevdiğiniz sebze ve meyvelere göre yapabiliyorsunuz. Et, tavuk, balık ve yumurta tüketebiliyorsunuz. Ama yağlı, tuzlu ve sağlıksız bir şekilde hazırlanmış proteinleri almamaya özen göstermelisiniz. Izgara ve haşlama protein yemekleri ve sebze yemekleri tercih edebilirsiniz. Kendiniz için iyi bir sistem hazırlayıp 20 gün boyunca devam ettirebilirseniz vücudunuzdaki farklılıkları hemen gözlemleyebilirsiniz.

webtoz.com
Posted in diyet

Sporcu Diyeti

Posted in diyet

Salatalık Diyeti

Posted in diyet

Sağlıklı Kilo Verme Yöntemleri

Posted in diyet

Popüler Diyet Listeleri