İnternet neden Gidip Gelir

İnternet neden Gidip Gelir

İnternet neden Kesilir Madde Ve Tespitleriyle Açıklıyoruz

Bu Sorunun 3 Neden den Dolayı Olmaktadır.Önçelikle Bir İnternete Bağlana bilmek İçin Bağlantınızın Olması Gereklidir Bu Bağlantı Sadece Evinize Giren Kablo Değil Evinizden Sonra Kablo Hattınızın Bağlantısı Önemlidir.

1:adsl Veya Fiber Hatların Düzensizliği

Arkadaşlar Düzensizlik Dedik Çünki İnternet Hattının Gidip Gelmesi En Çok Problem Hattın Oxitlenmesi Veya Kablo Uçların Düzensiz Bağlanmasından Kaynaklanmaktadır.Adsl Hattınız Ankastre Kutularına Bağlanmaktadır.Ankastre Kutuları Yağmur Suyu Alırsa Adsl Kablo Uçları Oxitlenme Yapar İnternete Giremezsiniz.Kesintiler Yaşarsınız.Aynı Şekilde Adsl Kablonuzun Ankastre Kutularına Bağlantısı Yapılmış Olup Olmadığı Kontrolü de Önemlidir.

2:Sunucu Üzerinden Kesintiler

İnternet Dağıtım Şebekesi Üzerinden Oluşan Sıkıntılar Genel Olarak Hızın Yavaş Olması Bundan Dolayı Kaynaklınır.Bölgesel Olarak Görünür.Bulunduğum Konumda Bu Sorunu En Çok Elektrik Kesintisi Olduğu Zamanlar Yaşadım.Sanırım Jeneratörleri Yoktu Onu Bilemem Ama Modem Üzerinden sinyal Aldığını Fakat Dns Adresleri Boş Olarak Gördükden Sonra Böyle bir Tanıya Vardım.

Not:Ülkemizde Devletimizin Aldığı Kararlarda Vardır.Terör Saldırılarında Sosyal Medya Sitelerine Erişim Düşürülür.

3:Modemlerin Düzğün Yapılandırılmaması

Modem Ayarları Düzğün Yapılandırılmaması İnternet Erişimi Sıkıntısı Yaşatmaktadır.Bu Sorun Modemin Donanımsal Veya Yazılımsal Olarak da Bozulmasından Meydana Gelebilir.Genel Olarak Elektrik Kesintilerinde En Çok Modemler Zarar Görmektedir Beyinleri Gelen Akım İle Yanmaktadır.Buda Modemin Işıkları Yanıp Hepsi 30 Saniye SOnra Tekrar Yanıp Sönmesine Sebebiyet Vermektedir Bir Nevi Restart Yapdığımız Zaman Gösterdiği Durum Gibi Hata Tespitini Böyle Anlaya Bilirsiniz. Veya Modem Üzerinden Log Dosyasına Bakabilirsiniz Biraz Teknik Bilgi İçerir.

webtoz.com
Posted in İnternet

İNTERNETE BAĞLANAMIYORUM SORUNU

Posted in Ağ Sistemleri

Android ağa erişim reddedildi Hatası Çözümü

Posted in Ağ Sistemleri

ip adresi ele geçerse ne olur

Posted in İnternet

Çalınan Hotmail Adresini Geri Alma