Irkçılık ile İlgili Sözler

Irkçılık ile İlgili Sözler

Irkçılık, dünyanın en olmaz düşüncelerindendir. Sadece düşünce değil, ırkçılık yapmak psikolojik bir rahatsızlıktır.Irkçılık ile İlgili Sözler

Hayvanlar bile başka cinsin yavrularını emzirip sütünü verirken, insanlardaki bu zihniyet neden? Siyah beyaz fark etmez, herkesin gireceği yer bembeyaz kefen.

Dünya insanlara aittir. Siyahların dünyası, beyazların dünyası, Türklerin dünyası, Kürtlerin dünyası diye bir durum yoktur.

Allah sevmez ırkçıları, der ki ‘’ Benim yarattığıma sen nasıl yukarıdan bakabiliyorsun ey kul’’. Allah bir şekilde o insanı yarattıysa ayrımını yapmak kullara düşmez.Irkçılık ile İlgili Sözler

Irkçılık için savaşacağına, barış için ses ver. Kandan bıçaktan fayda gelmez fakat barışı öğrenen çocuklara dünya emanet edilir.

Cehennem ateşinde mi yanmak istiyorsun? Öyleyse ırkçılık yapabilirsiniz. Ateş, ırkçılık yapanların hakkıdır.

Üç günlük dünyada ha siyahsın ha beyaz, herkesin gireceği yer üç karışlık toprak. Varsa için Allah sevgisi, ırkçılığı bırak.

Irkçılık ile İlgili SözlerSen beyazsın diye, siyahın suçu ne? Sen olsan onun ülkesinde, batırsa seni yerden yere. Mutlu olur musun ey fani?

Sakla düşünceni, ayrım yapacaksan göç bu dünyadan. Seni yaratan Allah’ta O’nu sen mi yarattın?

Bugün ne olacağı bilinmez. Bir de bakmışsın beğenmediğin vatandaşın eline düşmüşsün. Sen ırkçılık yaparsan bak gör elbet bir gün düşkünsün.

Irkçılık ile İlgili SözlerNe Türk, ne Kürt insansın ey cani. Bu dünyayı sen mi yarattın? İstemezsin ya

webtoz.com
Posted in Resimli Sözler

Uzaktan Sevmek Sözler

Posted in Şairler

İle Sözler

Posted in Güzel Sözler

karla ilgili sözler

Posted in Güzel Sözler

Yanmak İle Sözler