İsveç Diyeti

İsveç Diyeti

Şok diyetler arasında en eskilerden birisi olan İsveç diyeti en etkili diyetler arasındadır. Halen çok sayıda kişi zaman zaman bu diyete başvuruyor. Eksiksiz uygulandığında 13 günlük bir sürede 7 ile 15 kilo arası verdirdiği söylenen bu diyetin asıl özelliği metabolizmanızı şaşırtmak ve hızlı kilo verilmesini sağlamaktır. Ama tabi ki ne kadar kilo vereceğiniz metabolizma hızınıza ve mevcut kilonuza göre değişiyor.

İsveç Diyeti Nasıl Yapılır?

İsveç diyeti yapmadan önce kesinlikle doktorunuza danışmalısınız. Herhangi bir sağlık sorununuz varsa uygulamadan önce bir sağlık kontrolünden geçmeniz en iyisi. Diyette yenilecek olan et ürünleri kesinlikle ızgara ya da haşlama olarak tüketiliyor. Yumurta da bu diyetin demirbaşları arasındadır. Bazı sebzeler, süt ürünleri ve kepekli ekmek de diyette yer alanlar arasında. Diyet sırasında fazla yürüyüş ya da spor tavsiye edilmiyor.

İsveç Diyetinde Neler Yenir?

Diyetin ilk iki günü sabah kahvaltısında sadece bir fincan kahve vardır. Türk kahvesi ya da az yağlı sütle yapılmış bir kahve içebilirsiniz. Ayrıca biraz zorlu bir diyet olduğu için kahvenin yanında bir tane kesme şeker de tüketebiliyorsunuz. İlk gün öğlen haşlanmış ıspanak, bir domates ve 2 yumurta vardır. Yumurtalar haşlanmış olmalıdır. Akşam da et ve yeşil salatadır. İlk dört gün bu düzen bir kaç ufak değişiklikle devam ediyor.  İlk dört gün hemen her bünye için zorlayıcı, ama bu dört gün dayanırsanız vücudunuz kilo vermeye ve mideniz küçülmeye başlıyor.

İlk Altı Gün

İsveç diyetine başlamadan önce ilk 6 gün kesinlikle bırakmamanız gerektiğini bilmelisiniz. Başlamadan kendinizi psikolojik olarak hazırlamanız önemli, zira diyet listesi zorlayıcı bazı akşamlar sadece bir dilim portakal ve bir kase yoğurtla geçirebilir, hatta bazen hiç bir şey yemeden akşam yemeğini atlayabilirsiniz. Önemli olan sıkı bir şekilde listeye uymak ama bazen öğün yerlerini değiştirebiliyorsunuz. Zor olsa da yapan herkes bu diyetle kilo verdiğini söylüyor.

webtoz.com
Posted in diyet

Sporcu Diyeti

Posted in diyet

Salatalık Diyeti

Posted in diyet

Sağlıklı Kilo Verme Yöntemleri

Posted in diyet

Popüler Diyet Listeleri