KALİ LİNUX KURULUMU Videolu Anlatım

KALİ LİNUX KURULUMU

Kali linux kurulumu; son derece kolay aşamalardan oluşmakatdır. Videomuzda bunlardan bahsediyoruz. Videoları izlediğinizde ve bu aşamaları uyguladığınızda kurulumu gerçekleştirmeniz kısa bir zamanınızı alacaktır. Kali Linux ; sızma için yapılan testler , güvenlik için yapılan incelemeler aşamaalrında kullanılmakatdır. Bu ürün 2013 yılında kullanılmaya başlanmıştır.

Kurulum genel manada kolaydır. Ancak dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Bu videolarda kurulum aşamaalrın dikkat edilmesi gereken noktalarından bahsediyor olacağız.

Kurulum için öncelikle 2GB işletim sistemi olan Linux sanal makinesi seçilmesi gerekmektedir. Bu aşamadan sonra karşımıza çıkan kurulum ekranına başlayabiliriz. Yükleme işlemlerine başladıktan sonra aşama aşama istenilen seçenekleri seçmemiz gerekmektedir.

Daha sonra lokasyon belirlenmesi için bir ekran çıkacaktır. Bu ekrandan istenilen lokasyon seçilebilmektedir. Bu aşamayı da geçtikten sonra klavye seçimi yapılması gerekmektedir. Genelde Q klavye seçilir ama eliniz F klavyeye alışık ise onu da seçebilirsiniz. Bu herhangi bir şekilde sıkıntı çıkaracak bir konu değildir.

Klavye seçeneğinden sonra ana bileşenleri seçebileceğiniz bir ekran çıkacaktır. Buradan seçim yaptıktan sonra kurulum işlemi bitmiş olacaktır. Bu işlemlerden sonra paket yçnetimi ile ilgili bir soru ile karışılacağız. Buradan güncel programları alabilmek için onay vermemiz sağlıklı bir seçenek olacaktır. Bu şekilde program kullanıma hazır olacaktır.

webtoz.com
Posted in Bilgisayar

OYUNLARDA FPS ARTTIRMA

Posted in Bilgisayar

OYUN VE PROGRAM AÇILMIYOR SORUNU

Posted in Bilgisayar

OYUN KURARKEN DLL HATASI WİNDOWS

Posted in Bilgisayar

KÜÇÜK RESİM ÖNİZLEME SORUNU