KALİ LİNUX VE WİNDOWS10 AYNI BİLGİSAYARA KURMA

KALİ LİNUX VE WİNDOWS10 AYNI BİLGİSAYARA KURMA

Üsteki Video Üzerinden Kurulumu Gerçekleştiriniz

İki işletim sisteminden birine sahipseniz diğerini nasıl kurabilirsiniz? Bu sorunuzun cevabını Kali Linux ve Windows 10 aynı bilgisayara kurma yazımızda ve videomuzda göreceksiniz.

Bilgisayarınızda Windows10 yüklüymüş olarak varsayarsak Kali Linux kurulumu için tarayıcınıza Kali Linux yazıp çıkan sayfaya girin. Dosyayı indirin. Ardından YUMI isimli USB bellek hazırlama programını bilgisayarınıza kurun.

Bilgisayarınızda gerekli olanlar; 4 GB boş alanı olan USB flash bellek ve bilgisayarınızın ana belleğinde 20 GB boş alan.

Ardından Bios ayarı yapmanız gerekmektedir. Her bilgisayarda farklı şekilde açılan Bios format atılırken de kullanılan sistemdir. Bios sistemini açtıktan sonra flash diskinizi enter tuşu yardımı ile ilk sıraya alın ardından ayarları kaydedin ve çıkın.

Linux kurulumu için dil ayarları gibi bölümleri geçtikten sonra parola oluşturun. Diskleri bölümle kısmında elle seçeneğini seçin. Karşınıza çıkan bölümlerden boş olanı seçin. Dolu olan bölmeyi seçerseniz Windows üstüne kurulum yapabilirsiniz. Linux kurulumu bittikten sonra kullanmaya başlayabilirsiniz. Tekrar Windows açmak için de Bios kısmına dönebilirsiniz.

Kali Linux ve Windows10 aynı bilgisayara kurma gördüğünüz gibi mümkün. Videomuzu da izleyerek daha net şekilde anlayabilirsiniz.

webtoz.com
Posted in Bilgisayar

OYUNLARDA FPS ARTTIRMA

Posted in Bilgisayar

OYUN VE PROGRAM AÇILMIYOR SORUNU

Posted in Bilgisayar

OYUN KURARKEN DLL HATASI WİNDOWS

Posted in Bilgisayar

KÜÇÜK RESİM ÖNİZLEME SORUNU