Karıncalardan Kurtulmanın Yöntemleri

Karıncalardan Nasıl Kurtulabilirim?

Günümüzün en büyük problemlerinden birisi eve dadanan karıncalardır. Birçok aile ve kişi bu durum hakkında şikayetçidir. Peki karıncalardan tamamen nasıl kurtulabilirsiniz? Onları evden tamamen kovmak için ne yapmanız gerekmektedir? İşte detaylar

Karıncalardan Kurtulmanın Yöntemleri

  • Tebeşir: Tebeşir içinde barındırdığı kalsiyum karbonat nedeniyle karıncaları rahatsız etmektedir. Karıncaların girmesini istemediğiniz yerlere tebeşir tozu dökebilirsiniz. Bu sayede karıncalar bir an önce tebeşir bulunan ortamı kendiliğinden terk edecektir.
  • Çift Taraflı Bant: Karıncaların geçtiği geldiği yerlere çift taraflı bant çekmek onları oradan geçmemeye ikna edecek bir başka yöntemdir.
  • Limon: Karıncalar limon kokusundan oldukça iğrenirler bu nedenle karıncaların dadandığı yerlere limon kabuğu rendeleyerek koymanız onları oradan uzaklaştıracaktır.
  • Acı Biber: Karıncaların geçtiği yere acı biber tozu dökerek onları evinizden uzaklaştırabilirsiniz.
  • Sirke: Karıncalar sirke kokusunu hiç sevmezler ve bu yüzden karıncaların bulunduğu yere sirke dökerseniz bir daha asla gelmezler.
  • Tarçın: Toz tarçın karıncaları uzaklaştıran en etkili yöntemlerden birisidir. Karınca bulunan yere toz tarçın dökerek onları evinizden atabilirsiniz.
webtoz.com
Posted in Webtoz

oyun ile ilgili sözler

Posted in Webtoz

Aşk101 Dizi İncelemem

Posted in Webtoz

Aydan Getirilen İnsan Eli

Posted in Webtoz

Çilehane 40 Gün Karanlıkta Oturulması