Keto Diyeti Nedir?

Keto Diyeti Nedir?

Keto diyeti, düşük karbonhidrat alarak yağ yakmaya yardımcı oluyor. Bu diyet türü ismini, vücutta bulunan keton moleküllerinden almıştır. Tam adıyla ketejonik diyet, birçok ünlünün de denemiş olduğu bir diyet çeşididir. Keto diyeti sayesinde sağlıklı ve kalıcı bir şekilde kilo vermeniz mümkündür. Diyeti yapan kişi, düşük karbonhidrat alımı ve yüksek protein sonucunda vücut keto molekülünü üretmeye başlıyor ve bu üretimi karaciğer yapıyor. Bu üretim sayesinde karaciğerden alınan yağlar keto oluşumunu sağlıyor. Bu beslenme çeşidi sayesinde 7/24 yağ yakılabiliyor. Aynı zamanda kalıcı kilo vermek de mümkündür.

Keto Diyetinde Neler Yapılmamalıdır?

Keto diyetini uygulayan kişi, karbonhidrat alımından kaçınmalıdır. Vücuda alınan karbonhidrat miktarı günlük olarak 20 gramı geçmemelidir. İlk aşamada karbonhidratlarınızı hesaplayarak ilerleyebilirsiniz. Bünyeniz alıştıktan sonra rakip etmek zorunda kalmazsınız. Keto diyetinde vücuda şeker de alınmamalıdır. Ekmek, pirinç, makarna, patateste tüketilmemelidir. Eğer alkol kullanmayı tercih eden biriyseniz, tercihinizi kırmızı şarap yönünde yapmalısınız. Keto diyetinin uygularken düşük yağlı besinlerden kaçınmak gerekir. Keto diyetini uygularken suyu da gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz. Çay ya da kahve içmekte diyetinizin bozulmasına sebep olmaz. Ketojenik diyet yaparken besinler yüzde 10 karbonhidrat, yüzde 20 protein ve yüzde 70 oranında yağ olarak ayarlanmalıdır.

Keto Diyetinin Faydaları Nelerdir?

Kilo kontrolü sağlarken,  diyabet, epilepsi, Alzehiemer gibi hastalıklara karşı faydalıdır. Zeytinyağı, fındık yağı, kanola yağı, bitkisel yağlar gibi faydalı yağları kullanarak enerji sağlayabilirsiniz. Hastalıklarla kolayca müdahale etmenize yardımcı olur. Keto diyeti daha özgür yemek yemenize yardımcı olur. Hastalıkların oluşmasını engellemek için çok etkilidir. Daha hızlı ve kalıcı kilo verme imkânı sunar. Vücudun yağ yakmasını çok kolaylaştırır. Ruhsal performansın ve fiziksel gücün artmasında çok etkili bir diyettir.

webtoz.com
Posted in diyet

Sporcu Diyeti

Posted in diyet

Salatalık Diyeti

Posted in diyet

Sağlıklı Kilo Verme Yöntemleri

Posted in diyet

Popüler Diyet Listeleri