Kıdem Tazminatı Fonu 2019

Kıdem Tazminatı Fonu 2019

Yine ve Maliye Bakanı tarafından yapılan açıklamaya göre 2019 yılında özellikle kıdem tazminatı alacak olanlar için yeni bir sistemin oluşturulacak belirtilmiştir.

Yapılan düzenlemeler sayesinde gerçekleştirilecek olan kıdem tazminatı fonu 2019 yılı için ne zaman yasallaştırılacak? Sorusu çalışanların özellikle merak ettiği konular arasında yer almaktadır. Sen tazminatında yeni dönemin başlaması özellikle işçiler ve işverenler için önemli konulardan biridir. Bu nedenle özellikle sistemde yapılacak olan değişimler her iki tarafı da ilgilendirmektedir.

Kıdem Tazminatı Fonu Nedir?

Çalışan işçiler için kıdem tazminatı almaya hak kazanabilmesi açısından en az bir yıl aynı iş yerinde çalışıyor olmaları ve anlaşmalı olarak ayrılmaları gerekmektedir. Ancak yapılan yeni düzenlemeler sayesinde kıdem tazminatı fonu belirlenen koşullara göre uygulanacaktır. İşçiler için daha önce kazanılan kıdemlerin silinmesi söz konusu olabileceği için işçiler tarafından istenmeyen bir durum söz konusudur. Henüz netlik kazanmaması nedeni ile konuyla ilgili bir açıklama bulunmaması özellikle çalışanlar ve işverenler için konunun hala merakla beklenmesine neden olmaktadır.

 

 

webtoz.com
Posted in nedir

evde kal Resimlı Sloganlar

Posted in nedir

Hazreti Kime Denir Mevlana’ya Neden Hazreti Diyorlar

Posted in nedir

Obezite Nedir Ve Neden Olur

Posted in nedir

LİNKLERE RESİMLERE VİRÜSLERİ NASIL YERLEŞTİRİYOLAR