Kıdem Tazminatı Tavanı

Kıdem Tazminatı Tavanı 2019

İşveren ile çalışanın anlaşmalı olarak iş akdini feshetmesi durumunda kıdem tazminatı ödenmesi söz konusu olmaktadır.

Yapılan yeni düzenlemeler dahilinde kıdem tazminatı tavanı 2019 yılı için belirlenmiştir. Değişen dönemlere göre taban oranları değişmektedir. Bu nedenle özellikle işi bırakmayı düşünenler anlaşmalı olarak ayrılmaları durumunda alacakları tazminat için belirlenen oranlar üzerinden hesaplama yapabilirler.

Kıdem Tazminatı Ödemeleri

Farklı sebeplerden dolayı işveren ile işçinin anlaşması halinde ödenecek olan kıdem tazminatı için belirlenen 2019 tavan ödemeleri şu şekildedir. 1 Ocak 2019 tarihi ile 30 Haziran 2019 tarihleri arasında ilk dönem için uygulanacak olan kıdem tazminatı tavanı 6.017,60 TL olarak belirlenmiştir. Farklı oranlar üzerinden yapılacak olan incelemeler dahilinde belirlenecek olan tutarı ile ödeme işlemi yapılacaktır. Bu nedenle özellikle bu dönemde işi bırakmayı düşünenler için anlaşmaya varılması durumunda belirlenen tutar üzerinden ödeme yapılmaktadır.

Memurlar için geçerli olacak tutar katsayılar üzerinden hesaplanmaktadır. Yan ödeme katsayısı, aylık katsayısı, taban aylık katsayısı üzerinden yapılan hesaplamalar dahilinde ilk dönem için toplam tutar belirlenmektedir.

 

 

webtoz.com
Posted in Webtoz

oyun ile ilgili sözler

Posted in Webtoz

Aşk101 Dizi İncelemem

Posted in Webtoz

Aydan Getirilen İnsan Eli

Posted in Webtoz

Çilehane 40 Gün Karanlıkta Oturulması