Kıdem Tazminatı Vergi İadesi Ne Kadar?

Kıdem Tazminatı Vergi İadesi Ne Kadar?

Milyonlarca çalışanı ilgilendiren kıdem tazminatı vergisi özellikle yapılan düzenlemeler dahilinde geri iadesi ile gündem de yer alan konular arasında bulunmaktadır.

Arkadaşlar Bildiğiniz Üzere Kıdem Tazminatları Kıdem1 aylık brüt ücret kadar ve bunun tavanı şu anda 6016 lira, 1 Ocak-30 Haziran arasında 5001 liraydı.. Kısaca ikale sözleşmesi veya karşılıklı sonlandırma sözleşmesi İle Ayrılmış Olanlar  27 Mart 2018’den önce ödenen tazminatlardan kesilmiş olan Gelir Vergisi iade edilecek..

Çalışanlar için kıdem tazminatı vergisi ödemeleri son dönemde merak edilen konulardan biridir. İşveren ile anlaşarak işten ayrılanlar için ödenecek olan kıdem tazminatı üzerinden alınan gelir vergisi kesintileri iade edilmeye başlandı. Bu nedenle daha önce gerçekleştirilen işlemler doğrultusunda kıdem tazminatı vergi iadesi ne kadar? Sorusu özellikle kesintiye uğramış olanların merak ettiği sorulardan biridir. Yapılacak olan kontroller dahilinde farklı dönemlerde işten ayrılarak anlaşma doğrultusunda kıdem tazminatı almış olanlar için yapılan incelemeler sayesinde belirlenecek olan farklı tutarlar üzerinden ödeme yapılmaktadır.

Kıdem Tazminatı Vergi İadesi

İşveren ve işçinin karşılıklı olarak anlaşması durumunda iş akdinin feshedilmesi halinde kıdem tazminatı ödenmektedir. Ancak eski dönemlerde ödenen kıdem tazminatı üzerinden alınan vergilerin geri ödemesi için yapılan düzenlemeler çalışmalardan alınan tutarların yeniden ödenmesini sağlamaktadır. Yapılan düzenleme daha önce kesintiye uğramış olan vatandaşların yüzünü güldürüyor.

 

webtoz.com
Posted in nedir

evde kal Resimlı Sloganlar

Posted in nedir

Hazreti Kime Denir Mevlana’ya Neden Hazreti Diyorlar

Posted in nedir

Obezite Nedir Ve Neden Olur

Posted in nedir

LİNKLERE RESİMLERE VİRÜSLERİ NASIL YERLEŞTİRİYOLAR