Kinoa Diyeti 

Kinoa Diyeti

Son yıllarda beslenme düzenimize hiç bilmediğimiz yeni gıdalar eklendi. İnternet hızının giderek artması ve sosyal medyanın gücüyle dünyanın farklı yerlerindeki yararlı besinler başka yerlerde de tüketilmeye başlandı. Bunlardan birisi de kinoa adlı besindir. İçeriğinde bulunan protein, lif ve diğer vitamin ve minerallerden dolayı çok çabuk bir şekilde doymanızı ve kolay kolay yeniden acıkmamanızı sağlıyor. Bu oldukça zengin ve yararlı bitkinin diyeti de kilo verme konusunda etkilidir.

Kinoa Diyeti Nasıl Yapılır?

Kinoa diyetinin asıl amacı bütün öğünlerinize belirli miktarda kinoa eklemektir. Kahvaltınızda yoğurt, süt, meyveler ya da omletinize kinoa ekleyebilirsiniz. Smothielerinize kinoa ekleyerek de daha sağlıklı hale getirebilirsiniz. Öğle yemeğinde ise pirincin kullanıldığı her yere, salatalara, çorbalara ve her türlü proteinin yanına kinoa ekleyebilirsiniz. Ara öğünlerde atıştırmalıklarınıza ekleyebilir, hatta kinoa unu kullanarak kek ya da kurabiye hazırlayabilirsiniz. Akşam yemeğinizi de kinoa ekleyerek hazırlayabilirsiniz.

Korkmayın Tadı Kötü Değil

Demir, lif, amino asitler ve protein açısından zengin olan kinoanın faydaları saymakla bitmiyor. Ayrıca bir magnezyum kaynağı, glüten içermiyor ve glisemik endeksi düşüktür. Üstelik son yıllarda çıkan diğer besinlerin tadına alışamadıysanız belirtmek gerekir ki kinoanın rahatsız edici belirgin bir tadı yok. Girdiği her şeyle uyum sağlayabilir ve onunla lezzetli yemekler yapabiliyorsunuz. Sadece haşlayarak pilav gibi kullanabilir, kinoalı kısır ya da lezzetli salatalar yapabilirsiniz. Özellikle değişik tatlara alışamayanlar için kinoanın baskın ve rahatsız edici bir tadı olmadığını söyleyebiliriz. Sadece hamilelik ve emzirme döneminde çok önerilmiyor. Ama bir kaç günlük ya da iki ya da üç haftalık bol kinoalı, az yağlı ve az tuzlu bir diyet uygularsanız kilo verme hızınızın artacağını görebilirsiniz. Kinoanın özelliklerinden faydalanmak için böyle bir diyet programı oluşturabilirsiniz.

webtoz.com
Posted in diyet

Sporcu Diyeti

Posted in diyet

Salatalık Diyeti

Posted in diyet

Sağlıklı Kilo Verme Yöntemleri

Posted in diyet

Popüler Diyet Listeleri