Kira Gelir Vergisi Beyannamesi 2019

Kira Gelir Vergisi Beyannamesi 2019

Mülk sahiplerinin taşınmazları kiraya vermeleri durumunda kira gelir vergisi özellikle devlete ödemeleri gereken vergiler arasında yer almaktadır.

Arsa, bina veya arazi sahipleri için özellikle kira gelir vergisi beyannamesi dikkat edilmesi gereken hususlardan biridir. Yapılacak olan hesaplamalar dahilinde kira üzerinden hak sahiplerinin ödemesi gereken tutar belirlenmektedir.

Gelir Vergisi kanununa göre mesken ve iş yerlerinin kiralanması durumunda edebilecek olan gelir üzerinden kira gelir vergisi ödenmesi gerekmektedir. Hak sahipleri için özellikle kira gelir vergisi beyannamesi 2019 yılında da 1 Mart’ta başlayarak 25 Mart’ta sona ermektedir. Beyannamenin verilmesinin ardından kira mükellefi olan kişiler beş gün sonrasında vergi ödemesini yapmaktadır.

Kira Gelir Vergisi Ödemeleri

Türkiye genelinde bakıldığında milyonlarca gayrimenkul sahibi beni ilgilendirmekte olan 2019 kira gelir vergisi beyannamesi dönemi başlamıştır. Her yıl olduğu gibi aynı şekilde bu yılda 1 Mart’ta başlayacak olan beyan dönemi 25 Mart’ta sona erecektir. Bu nedenle hak sahiplerinin geç kalmadan beyanname vermesi gerekmektedir. Belirlenecek olan tutarı üzerinden yapılacak ödemeler ile kira gelir vergisi ödemesi yapılabilir.

webtoz.com
Posted in nedir

evde kal Resimlı Sloganlar

Posted in nedir

Hazreti Kime Denir Mevlana’ya Neden Hazreti Diyorlar

Posted in nedir

Obezite Nedir Ve Neden Olur

Posted in nedir

LİNKLERE RESİMLERE VİRÜSLERİ NASIL YERLEŞTİRİYOLAR