Kira Gelir Vergisi Ödeme Tarihleri

Kira Gelir Vergisi Ödeme Tarihleri

2019 yılı için mülk sahiplerinin kira gelir beyannamesi konusunda özellikle belirlenen tarihler aralığında işlem yapmaları gerekmektedir.

Milyonlarca gayrimenkul sahibini ilgilendiren konular arasında kira gelir vergisi ödeme tarihleri yer almaktadır. Beyanname vermek isteyenler için 1 Mart 2019 tarihinden 25 Mart 2019 tarihine kadar işlem yapılması gerekmektedir. Beyanname verildikten sonra kira mükellefi olan kişiler için belirlenen tutar üzerinden ödeme yapılması gerekmektedir. 30 Mart 2019 tarihine kadar kira gelir vergisi ödemelerinin yapılması gerekmektedir. Yani 25 Mart’ta bitecek olan beyanname tarihinden itibaren beş gün içerisinde ödeme yapılması gerekmektedir.

Kira Gelir Vergisi Sorgulama

Kiraya verilen taşınmazlar için gerçekleştirilecek olan ödemeler için kira gelir vergisi sorgulama işlemini yapmak isteyenler internet üzerinden yapacakları incelemeler dahilinde 2019 yılı için belirlenecek olan gelir vergisi konusunda ödeyecekleri tutar için bilgi alabilirler. İş yeri, dükkan veya daire için belirlenecek olan tutarları değişmektedir. Yeni yıl için ödeme tarihleri 30 Mart 2019 olarak belirlenmiştir. Farklı taşınmazlar için belirlenecek olan vergiler hakkında bilgi almak isteyenler internet üzerinden sorgulama yapabilirler.

 

 

webtoz.com
Posted in Gündem

Vatandaşlık Vergisi

kıdem taminatı
Posted in Gündem

Tazminattan Vergi Kesintisi İadesi

Posted in Gündem

Yıllık Gelir Vergisi Beyannamesi

Posted in Gündem

İnternet Paylaşımı Ücretli Mi?