Kırılmış İnsanlara Sözler

Güzel Sözler
• Lisanı ağızda olan değil, lisanı gönülde olanlara yar et bizi. Tebessümü simasında olan değil, tebessümü gönülde olanlara kat bizi. Aşkı tende sanana değil, aşkı ruhunda can bilenlere arat bizi. (Mevlana)
Güzel Sözler
• Aşkı, aşktan başka bir şey söndürmez. (Mevlana)
Güzel Sözler
• Allah’a giden yollar birçoktur, ben aşkı seçtim. (Mevlana)
Güzel Sözler
Sen git yaralarını bir gönül cerrahına göster Sen onları kendin tedavi edemezsin…
Güzel Sözler
Vefa nedir, bilir misin? Vefa arkanda bıraktığını, giderken yaktığını yabana atmamandır. Vefa; dostluğun asaletine, bir dua sonrası verilen sözlere, hayallere ihanet …katmamandır. Vefâ ötelerin sonsuz mükafatı karşısında, cehennemi hafife almaman, ulvi güzellikleri dünyaya satmamandır.
Güzel Sözler
Çalınan her kapı hemen açılsaydı, ümidin, sabrın ve isteğin derecesi anlaşılmazdı… Bir kelebek avcısı bile çalıların yırttığı ayaklarla koşmak zorundaysa, hayatın anlamını eliyle koymuş gibi bulmak kimin harcı?
Güzel Sözler
Aslında farkındayım, hayatımdaki sahte varlıkların.. İstesem bir anda temizlemesini de bilirim.. Ama, bunca sahteliğin benim samimiyetime ihtiyacı var.
Güzel Sözler
İsyan etmek, gündelik farkındalık öğretilerine uyarlandığında; olmuyor işte, başaramıyorum, “sıkıldım”, “yeter artık” gibi cümleler sarfederek, isteklerimize ulaşmamızı engeller. Halbuki Mevlana, Şemsi Tebrizi gibi Bilgeler bize aşağıdaki önerileri vermiştir:
Güzel Sözler
• Üzülme, istediğin bir şey olmuyorsa, ya daha iyisi olacağı için; ya da gerçekten olmaması gerektiği için olmuyordur. Sen darda olduğun vakitlerde, sana bahşedilmiş olanlarla elinden geleni yaparsın, en güzel çareleri düşünürsün uygularsın. Fakat yine bir şeyler olmuyorsa, kendini yerden yere vurman iyi bir durum değildir. Direnmekle, kendi iç huzurunu bozarsın. Sabırla uygula sana verilmiş olanları, o anki imkanlarınla. (Mevlana)
Güzel Sözler
• Hoşlanmadığınız bir şey, belki de sizin için hayırlıdır. Bunun dışında yaptığınız yorumlar ve üzülmeler gereksizdir, biçaredir. Unutmayın; Sopayla kilime vuranın gayesi, kilimi dövmek değil, tozu almaktır. (Mevlana)
Güzel Sözler
• Yol kesenler olmadıkça, lanetenmiş şeytan bulunmadıkça, sabırlılar, gerçek erler, yoksulları doyuranlar nasıl anlaşılır? (Mevlana)
Güzel Sözler
• Her şeyin anahtarı sabırdır. Civcivi, yumurtaları kuluçkaya yatırarak elde edersiniz, kırarak değil! (Mevlana)
Güzel Sözler
• Sabırlı olun, zira bulutlar ağlamasa, yeşillikler nasıl gülebilir? Aceleci olmayın, maksada sabırla erişilir, acele ile değil. Alelâde otlar iki ay içinde, kırmızı gül ancak bir yılda yetişir. Tencerede bile yavaş ve ustaca kaynayan yemek, delice kaynayandan daha lezzetlidir. (Mevlana)
Güzel Sözler
* Sabır, aşkla uzlaşamıyor, yatıştırmıyor aşkı sabır; Akıl feryâda erişemiyor… Ben bilirim ki senden yanlış bir iş çıkmaz; Ama âşıkların gönülleri kötü düşüncelere dalar. (Mevlânâ)
Güzel Sözler
* Umutsuzlanma ey gönül; Gizli âlemde görülmemiş şeyler vardır ey gönül.. (Mevlânâ)
Güzel Sözler
* Ey can, sevgili senden ayrı düşer diye tasalanma; İp uzun ama, çenberden geçer elbet. (Mevlânâ)
Güzel Sözler
Testide ne varsa o sızar dışına..

webtoz.com
Posted in Dini Sözler Resimli Sözler tumblrsözler

iman İle İlgili Dini Sözler

Posted in Güzel Sözler Resimli Sözler

Yeşillik Doğa İle İlgili Sözleri

Posted in Resimli Sözler tumblrsözler

Dedikodu İle İlgili Sözler Resimli

Posted in Hayatın İçinden Karaktersiz İnsanlara Sözler Resimli Sözler tumblrsözler

Kişiliksiz İnsanlara Sözler