Kırılmış İnsanlara Sözler

Güzel Sözler
* Malum bilginler… Eğer okumadan geretiği gibi yutsalardı, çiğnemek zahmetinden kurtulurlar ve susmayı kendilerine sanat edinirlerdi.(Mevlânâ)
Güzel Sözler
* Mevlana Hz. buyurdu; Bilginler sultanı olan babam Bahâeddin Veled (R.A) daima: “Eğer bende bu tahsille elde edilen ilimler olmasaydı, o mânâ, ilimden daha kuvvetli olurdu.” diye tekrarlardı.
Güzel Sözler
* “Kalbimi ilimlerden temizledim, dostluk buldum. Varlığın karanlığını bıraktım, aydınlığa ulaştım.”(Mevlânâ)
Güzel Sözler
* Ey (ağzımdaki ufacık et parçası olan) dilim! Sen beni ölümlere duçar ettin! Bana zehirler saçarak çok zarar verdin.Şimdi ben sana ne diyeyim? Ey dilim!Sen hem ateş,hem de rahmetsin! Bu ateşi nasıl rahmete çevireceksin? Ey dilim! Şu ruhum senden şikayetçidir.O,senin her dediğini yaptığı halde senin elinden neler çekiyor!.. Ey dilim! Bazen has kulların lisanı gibi tükenmez bir hazinesin,ama de -el aman- fasıkların zehirli lisanı gibi dermanı bulunmaz bir dert oluyorsun!.. Ey insafsız! Ey yılanı ininden,insanı dininden çıkaran! Bana hiç mi merhamet etmeyeceksin ki ,helakime kasdetip yayını germişsin… Hz. Mevlana
Güzel Sözler
* Aşıklar daima rahat eder, akıllılar ise, dünya zahmeti içinde ezilir. Akılı aşıklar ise Hakk’ın kucağında sızmış kalmıştır. ‘Hz. Mevlana’
Güzel Sözler
* Bakir sırlar, bu alemin seçkinlerinin (ahyâr) kulaklarına gidecek değerde değildir. Bu sözleri dinlemeye yalnız Tanrı’nın has kullarının ruhları hazırlanmıştır. Bunlar, onların ruhlarına gıdadır. (Mevlânâ)
Güzel Sözler
* Benim sözüm meleklerin gıdasıdır. Eğer ben söylemesem, aç olan melekler:”Söyle! Niçin susuyorsun?” derler.(Mevlânâ)
Güzel Sözler
• Üzülme, dert etme Can. Görebiliyorsan, dokunabiliyorsan, nefes alabiliyorsan, yürüyebiliyorsan, ne mutlu sana. Elinde olmayanları söyleme bana, elinde olanlardan bahset Can. Üzülme, geceler hep kimsesiz mi geçecek? Gidenler dönmeyecek mi? Yitirdiğin her ne ise; bir bakarsın yağmurlu bir gecede, veya bir bahar sabahında karşına çıkmış. Bil ki, güzellikler de var bu hayatta, gel-git’lerin olmadığı bir hayat düşünebilir misin? Hüzün olgunlaştırır, kaybetmek sabrı öğretir. (Mevlana)
Güzel Sözler
• Mümin kişinin durumu ne kadar şaşırtıcıdır, zira her iş onun için bir hayırdır. Bu durum, sadece mümine hastır, başkasına değil: Ona memnun olacağı bir şey gelse şükreder, bu ise hayırdır; bir zarar gelse sabreder, bu da hayırdır. (Mevlana)
Güzel Sözler
• Sabırlı kuş, bütün kuşlardan daha iyi uçar. (Mevlana)
Güzel Sözler
• Sabır, kurtuluşun anahtarıdır. (Mevlana)
Güzel Sözler
• Sen, şüphesiz bir iman’la, tam bir rıza ile Allah için çalışmaya muktedir olabiliyorsan çalış; şayet buna muktedir olamazsan, hoşuna gitmeyen şeyde, sabretmekte hayır vardır. Şunu da bil ki, Cenab-ı Hakkın yardımı sabırla birlikte gelir, kurtuluş da sıkıntıyla gelir. Zorlukta kolaylık vardır, bir zorluk, iki kolaylığa asla üstünlük çalamayacaktır. (Mevlana)
Güzel Sözler
Özledikçe kırılırsın, kırıldıkça dolar gözlerin.
Güzel Sözler
Canı yanan sabretsin, canı yakan, canının yanacağı günü beklesin.
Güzel Sözler
Bu kentin en tenha yeri kalbimdir şimdi.
Güzel Sözler
Ağlamak, ruhun kanama şeklidir. Sargısı yok, çaresi yok, sebebi var.
Güzel Sözler
Mutluluk mu? Evet, adını duymuştum.

webtoz.com
Posted in Dini Sözler Resimli Sözler tumblrsözler

iman İle İlgili Dini Sözler

Posted in Güzel Sözler Resimli Sözler

Yeşillik Doğa İle İlgili Sözleri

Posted in Resimli Sözler tumblrsözler

Dedikodu İle İlgili Sözler Resimli

Posted in Hayatın İçinden Karaktersiz İnsanlara Sözler Resimli Sözler tumblrsözler

Kişiliksiz İnsanlara Sözler