KİŞİSEL BİLGİSAYARINIZ BİR SORUNLA KARŞILAŞTI VE YENİDEN BAŞLATILMASI  GEREKİYOR SORUNU

KİŞİSEL BİLGİSAYARINIZ BİR SORUNLA KARŞILAŞTI VE YENİDEN BAŞLATILMASI  GEREKİYOR SORUNU

Kişisel bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı ve yeniden başlatılması gerekiyor sorunu birçok kullanıcının yaşadığı en sık ortaya çıkan sorunlardandır. Bu durumun çok fazla bir çözüm yöntemi bulunmamaktadır. Bunun için uygulanacak bazı yöntemleri açıklamak gerekirse;

Bilgisayar klavyesinden “Windows” ve “R” tuşlarına basarak önümüze gelen pencere kısmına “cmd” yazıp “enter” tuşuna basıyoruz.  Gelen ekran kısmına “sfc-scannow” yazarak “enter” deyip işlem tamamlanana kadar bekliyoruz. Bu komutu bulanmak istediğinizde bilgisayar açılmıyor ise güvenli mod’da bilgisayarı açarak komut vermeyi deneyebiliriz. Bunu gerçekleştirmek için bilgisayarı başlatın ve Windows Logosu ile karşılaşmadan “f8” tuşuna yada “shift” tuşuna basın. Bunu yaparken mutlaka sık aralıklarla tuşa basmanız faydalı olacaktır. Bilgisayar yeniden başlattıktan sonra  Windowsu tamamen kapatmaya zorlama işlemi yapılır. Bunun için “shift” tuşuna basılı tutarak kapatın.

Bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı ve yeniden başlatılması gerekiyor sorunu için yapılacak bir diğer seçenek ise;  bilgisayar güvenli mod’da değil ise, büyük ölçüde yazılım veya donanımsal bir sorun yaşanıyor demektir. Bu durumla karşılaşınca ilk olarak antivirüs yazılımını kaldırmamız gerekir. Sorunsuz bir ön yükleme işlemi gerçekleştirerek hangi durumun bu soruna neden olduğunu anlamaya çalışın. Bu nedenlerin hangisi sorun olmuş olabileceğini anlamak adına da sırayla temel aygıt sürücülerini kaldırmaya çalışın.

 

webtoz.com
Posted in Bilgisayar

OYUNLARDA FPS ARTTIRMA

Posted in Bilgisayar

OYUN VE PROGRAM AÇILMIYOR SORUNU

Posted in Bilgisayar

OYUN KURARKEN DLL HATASI WİNDOWS

Posted in Bilgisayar

KÜÇÜK RESİM ÖNİZLEME SORUNU