KULLANICI HESABINI YÖNETİCİ YAPMA

KULLANICI HESABINI YÖNETİCİ YAPMA

Kullanıcı hesabını yönetici yapma ( windows 7 8 10) için  birkaç farklı yöntem bulunmaktadır. İlk olarak kullanabileceğimiz en kolay yöntemlerden biri;

  • Arma butonuna cmd yazarak, cmd yönetici olarak açıp  ekrana vereceğimiz komutları sırasıyla ve eksiksiz uygulayın. Net user / active: yes  komutlarını işaretleyelim. Add kısmına da “net user”  yerine kullanıcı adını yazalım.
  • Arma butonuna “netplwiz” yazarak gelen ekrandan kullanıcı hesabınızı seçin/özellikler/ gurup üyeliği/ hesabınızı yönetici olarak belirleyin sıralamasını takip edip kullanıcı hesabını yönetici yapma( windows 7 8 10)  işlemini tamamlamış olursunuz.
  • Bu kısımda da benzer sıralamaları takip ederek işlemi gerçekleştirebilirsiniz. denetim masası/ kullanıcı hesapları/ hesap türünü değiştirin kısımlarını seçebilirsiniz.
  • Windows 78 10 pro kullanıcı iseniz” lusrmgr.msc” yazarak gelen ekranda kullanıcılar  sekmesi / hesap devre dışı  kutucuğundaki tik işaretini kaldırın ve üyelik sekmesine ulaşın. Burada alt bölümde ekle sekmesi gözükecektir, tıklayarak gelen ekrana “administators” yazarak  adları denetle kısmına tıklayın.  Bu sıralamalardan sonra tamam diyerek işlemi tamamlayın.
webtoz.com
Posted in Bilgisayar

OYUNLARDA FPS ARTTIRMA

Posted in Bilgisayar

OYUN VE PROGRAM AÇILMIYOR SORUNU

Posted in Bilgisayar

OYUN KURARKEN DLL HATASI WİNDOWS

Posted in Bilgisayar

KÜÇÜK RESİM ÖNİZLEME SORUNU