Kürtaj Bir Sonraki Hamileliği Etkiler Mi?

Kürtaj Bir Sonraki Hamileliği Etkiler Mi?

Kürtaj yaptıran kadınların tekrardan hamile kalmak istedikleri zaman gebelik şansının ne derece olduğunu iyi bilmelidirler. İster düşük yapsın isterse isteği altında kürtaj olsun, hamile kalma şansı aslında çalıştığınız doktora göre değişebilmektedir. Alanın da uzman işini dosdoğru yapan doktorun başarı yüzdesi daha fazla olacağı için kesinlikle araştırmadan kürtaja karar vermemelidirler. Bunun sebebi ise emin ellerde gerçekleşmeyen kürtajlarda doktorun en ufak bir hatası tekrar gebe kalma şansını düşürüp hatta sıfıra indirebilmesidir. Akıllarda kürtaj bir sonraki hamileliği etkiler mi? soru işareti kalkması adına bununla ilgili bilgileri yazımızda bulabileceksiniz.

Kürtajdan Sonra Hamile Kalınabilir Mi?

Geçmiş zamanlardan beri söylenen “kürtaj yaptıranların tekrar çocuğu olamaz” görüşü artık eskide kalmıştır. Hamile kalmaya yönelik tıbbın geliştirdiği alternatif çözümler sayesinde artık bu söylentilerin devri kapanmış oluyor. Peki gerçekten kürtajdan sonra hamile kalınabilir mi? Bu sorunun cevabını aslında daha önce vermiş sayılırız. Yine de ayrıntılı bir şekilde anlatmak daha iyi olacaktır. Kürtaj sonrası tekrardan hamile kalınabileceği müjdesini verelim. Bazen kürtaj nedenleri çok farklı sebeplerden dolayı olsa da annenin bebeğinden ayrılması gerebiliyor. Bazı kadınlarda henüz anne olmaya hazır değilim düşüncesi ile bebeği aldırabiliyor. Kürtaj sonrasında bebek isteyen anne adaylarının öncelikle Kadın hastalıkları ve doğum uzmanı doktoruna giderek rahmin ne durumda olduğunu öğrenmeleri gerekiyor. Hamile kalmayı önleyecek bir şeylerin olmadığı onayını aldıktan sonra bebek sahibi olabilirler.

Kürtajdan Kaç Gün Sonra Hamile Kalınır?

Kürtaj yapıldıktan 15-20 gün sonrasında vücut eski işleyişine döndüğü için yumurtlama döneminin başladığı bilinmektedir. Fakat 15 gün gibi çok kısa bir süre riskli olabileceğinden ötürü doktorlar erken hamileliği tavsiye etmemektedirler. Hamileliği çok isteyen kadınların en çok merak ettikleri ise kürtajdan kaç gün sonra hamile kalınır? Sorusudur. Birçok doktorların anne ve bebek sağlığı açısından 3 aydan önce hamile kalmamaları gerektiği konusunda hemfikirlerdir. Bunun sebebi ise 3 ay süre boyunca reglin düzene girmesi gerektiğindendir.

Kürtaj Sonrasında Hamile Kalmanın Riskleri

Kürtaj yaptıran kadının kürtaj nedenine bağlı olarak risk grubu oluşturabilmektedir. Düşük nedeniyle olan kürtajlarda tekrar gebe kalındığı süre boyunca doktor gözetimi altında tutulmalıdır. Bunun dışında 45 günlük süre geçmeden hamile kalmayı doktorlar çok fazla tavsiye etmiyorlar. Çünkü vücudun süreye kadar eski haline gelmesi gerektiğinden dolayıdır. Eğer 45 gün içerisinde hamile kalınmışsa anne ve bebeği etkileyecek çok fazla risk barındırmadığını söylemekteler.

 

webtoz.com
Posted in Kadın

Düğün Davetiye Kartları 2020

Posted in diyet

Sporcu Diyeti

Posted in diyet

Salatalık Diyeti

Posted in diyet

Sağlıklı Kilo Verme Yöntemleri