LAPTOPLARDA BATARYA ŞARJ OLMUYOR SORUNU

LAPTOPLARDA BATARYA ŞARJ OLMUYOR SORUNU

Laptoplarda batarya şarj olmuyor sorunu sık karşılaşılan sorunlardan bir tanesidir. 11 adımda yazılımsal sorunları çözüme kavuşturduğumuz laptoplarda batarya şarj olmuyor sorunu başlığımızı beraber inceleyelim.

Birinci adımda şarj cihazınız ve şarj adaptörünüzün çalışır durumda olduğundan emin olun. İkinci adım olarak cihaz girişinizi kontrol edin.

Üçüncü adımda önce çalıştır komutunu açalım ardından sysdm.cpl komutunu yazarak çıkan sekmeyi önerilen butonuna alalım. Pil için gerekli driverları kuralım.

Dördüncü adımda denetim masası-sorun giderme- tümünü görüntüle-güç seçeneklerini takip edelim. Güç seçenekleri sorun varsa giderecektir.

Beşinci adımda komut sistemine powercfg / batteryreport komutu yazarak çıkan dosyada gerekli incelemeleri yapalım.

Altıncı adımda güncellemeleri kontrol ederek en son yüklenen güncellemeyi kaldırmanız gerekebilir. Bunu kaldırırsanız tekrar şarj olmaya başlayacaktır.

Yedinci adımda bilgisayarınızda hiçbir USB takılı değilken arkasından pilini ve bataryanızı çıkarın, güç düğmesine 20 saniye kadar basılı tutup tüm gücü boşaltın. Sekizinci adımda ise tekrar takıp çalıştırın

Dokuzuncu adım Bios güncellemesi yapın. Onuncu adımda ise aygıt yöneticisi-sistem aygıtları buradan tüm sürücüleri güncelleştirin, her biri için aynı işlemi yapın.

Son adımda ise bilgisayarınızı yeniden başlatmanız olacaktır. Tüm bunlar laptoplarda batarya şarj olmuyor sorunu hallolması ile sonuçlanacaktır.

webtoz.com
Posted in Bilgisayar

OYUNLARDA FPS ARTTIRMA

Posted in Bilgisayar

OYUN VE PROGRAM AÇILMIYOR SORUNU

Posted in Bilgisayar

OYUN KURARKEN DLL HATASI WİNDOWS

Posted in Bilgisayar

KÜÇÜK RESİM ÖNİZLEME SORUNU