Lazer epilasyon öncesi ve sonrası

Lazer epilasyon öncesi ve sonrası

Lazer epilasyon yaptırmak isteyen kişilerin lazer epilasyona başlamadan önce dikkat etmesi ve hazırlık anlamında yapması gereken bazı işlemler mevcuttur. Aynı şekilde lazer epilasyon sonrası da dikkat edilmesi gereken konular mevcuttur. İşte size bu konular hakkında bir liste.

Lazer epilasyon öncesi ve sonrası

  1. Eğer lazer epilasyon yaptırmaya karar verdiyseniz yapmanız gereken ilk şey lazer epilasyona gitmeden yaklaşık 2 hafta önce tüylerin alınımını durdurmanız olacaktır. Bunun nedeni lazer epilasyon aletinin tüyleri yakabilmesi için onu görmesi gerektiğidir. Lazer epilasyon ışınları ancak tüyleri görebildiği sürece onları yakar ve yok olmasını sağlar.
  2. Yine lazer epilasyon öncesi epilasyon yapılacak bölgeye her hangi bir krem, parfüm ya da makyaj malzemesinin sürülmemesi gerekir. Aksi halde cildinizde bir reaksiyon oluşabilir.
  3. Lazer epilasyon öncesinde yukarıda bahsettiğimiz önlemler alınmalıdır. Lazer epilasyon sonrasında da tıpkı öncesi gibi bazı tedbirler alınması gerekmektedir. Öncelikle lazer epilasyon sonrası lazer uygulanan bölge kesinlikle güneş ışınlarına maruz kalmamalıdır. Aksi takdirde cildinizde lekeler oluşabilir.

Lazer epilasyon öncesi ve sonrası

4.Yine yaklaşık olarak 4 saat süreyle cildiniz su ile temas etmemelidir. Yine yaklaşık 4 saat süreyle cildinize herhangi bir parfüm ya da kozmetik ürünü sürmemeniz tavsiye edilir. Sadece yanıklar ya da pişikler için olan bir takım nemlendirici kremler kullanılabilir.

  1. Lazer epilasyon,dan sonra yaptığınız banyolarda kese kullanmanızı tavsiye ederiz. Böylece tüylerin dökülmesini hızlandırmış olurusunuz.
  2. Son olarak ise lazer epilasyon seanslarından sonra herhangi bir başka tüy yok edici yöntem kullanılmamalıdır. Özellikle ağda ya da tüy dökücü kremler tüyleri beslemektedir ki eğer bunları uygularsanız lazer epilasyon yaptırmanızın hiçbir anlamı kalmayacaktır. Çok zor durumda kalırsanız sadece jilet kullanabilirsiniz.

Lazer epilasyon öncesi ve sonrası

webtoz.com

Sağlık Raporu Geçerlilik Süresi

Sağlıklı Yaşam Nedir?

Sağlıklı Yaşam İçin Neler Yapmalıyız?

Lazer epilasyon öncesi ve sonrası