Melekler Ve Cinler Savaşı! Şeytan Komutan

Melekler Ve Cinler Savaşı! Şeytan Komutan

İnsanlar yaratılmadan önce melekler ile cinler arasında büyük bir savaş başladı. Bu savaşta meleklerin komutanlığını, o sırada hala Melekler Ve Cinler Savaşı! Şeytan Komutanmelek olan iblis yapmıştır. Kuranı kerime göre ilk yaratılan canlı ‘’can’’dır. Can anlamı kendini örten ve kendini gizleyen manasındadır. Cinlerin atası olan can’ın yaratıldığı ateş diğer ateşlerden daha sıcak olduğu belirtilmektedir. Cinler ateşin en karanlık ve en sıcak kısmından yaratıldığı için küfre ve zulme başlamıştır. Melekler ise nurdan yaratıldığı için ibadet etmişlerdir. Allah cinleri ibadet etmeye davet etti, bir kısmı Allaha ibadet ettiyse de aradan 600 yıl geçtikten sonra tekrar küfre ve asiliğe yöneldiler. Bir kısım cin ise hala ibadet etmeye devam etti.

Melekler Ve Cinler Savaşı! Şeytan KomutanDört devir boyunca Allah cinleri ibadete çağırdı, melekler ise bazı cinleri yok etti, ergenlik çağından küçük olan cinler ise melekler arasında esir alınmıştır. Esir alınan cinlerden biri de iblistir, iblis meleklerle beraber göğe çıkıp onlarla birlikte ibadete başladı. Öyle ki iblis zamanla meleklerin hocası konumuna gelmiştir.

İblis o kadar çok ibadet etti ki cennetin koruyucusu olan Rıdvan adındaki melek onu cennete istedir. Allah onun bu isteğini kabul etti ve iblis cennetin hazinedarlığına kadar yükseldi. Meleklere vaaz verirdi, cennetteki lakabı ise azaze idi. İblis diğer ciller için üzgündü çünkü yeryüzüne dağılan cinler nasıl ibadet edileceğini bilmiyorlardı. Onları ibadete davet etmek için bir kısım melek ile yer yüzüne indi. Fakat çok az cin bu davete icabet etti, iblis ise birden fazla elçi gönderdi. Ama hiç biri geri dönmedi çünkü her giden elçiyi şehit ettiler. En son Yusuf bin yasif adında bir elçi gönderdi, bu elçi bir hile ile ellerinden kaçtı. İblis Allahtan izin alıp, kavmin çoğunu öldürdü. Kavim pişmanlık duysa da artık iş işten geçmişti. Allah yer yüzüne bir canlı daha yaratacağını söyledi, bu duruma cinler karşı çıktı. Cinlerle meleklerin savaşında melekler kazandı ve pek çok cin helak oldu. Kalanlar ise sağa sola savruldular.

 

webtoz.com
Posted in Webtoz

oyun ile ilgili sözler

Posted in Webtoz

Aşk101 Dizi İncelemem

Posted in Webtoz

Aydan Getirilen İnsan Eli

Posted in Webtoz

Çilehane 40 Gün Karanlıkta Oturulması