Mesnevi Sözleri Resimli

Mesnevi Sözler Resimli

İnsanı ateş değil, kendi gafleti yakar. Herkeste kusur görür, kendisine kör bakar. Neye nasıl bakarsan, o da sana öyle bakar.

Mesnevi Sözleri Resimli“Mum olmak kolay değildir… Işık saçmak için önce yanmak gerek.”

Mesnevi Sözleri ResimliAllah ile olmayan kimse yalnızdır: Eğer herkesleysen ve Bensiz isen, hiç kimseyle değilsin. Eğer benimleysen ve hiç kimseyle değilsen herkeslesin…” “Allah’ın gölgesi kulun başı üstündedir; arayan, sonunda bulur.”

Mesnevi Sözleri Resimli“Yoksulların, muhtaçların sesini duy da düzenbazın sesi kulağına gelmesin.” Mesnevi Sözleri Resimli“Tüm iyi şeyler sabırdan sonra gelir.” Mesnevi Sözleri Resimli“Mum olmak kolay değildir… Işık saçmak için önce yanmak gerek.” Mesnevi Sözleri Resimli“Geminin yüzmesi için, suya ihtiyaç vardır. Ama su, geminin içine girerse, onu batırır. Gemi için su ne ise, mü’min için dünya odur.” Mesnevi Sözleri ResimliHakkın hükmü bana bazen kilit, bazen anahtar verir…” Mesnevi Sözleri Resimli“Bitkinin güzelliği, tohumun iyiliğinden, İnsanın güzelliği ise, kalbinden gelir… ” Mesnevi Sözleri ResimliHak yolunda hakikate varmak sözle olmaz, inandığını yaşamakla olur. Mesnevi Sözleri ResimliÖrt de senin de ayıbını örtsünler, kendine emin olma, kendi kusurlarını bırakıp, başkasına gülme, kusur arama. Mesnevi Sözleri ResimliŞekil, sûret, görünen her şey gölgeden ibarettir. Mânâ ise güneştir. Gölgesiz nur, harabelerde, yıkık yerlerdedir. Mesnevi Sözleri Resimli“Birine eğri bakınca o kişi eğrilmez, Bil ki Senin işin doğru gitmez…” Mesnevi Sözleri Resimli“Mazlumlar için kuyu kazanlar, kazdıkları kuyuya kendileri düşüp ah ederler.” Mesnevi Sözleri ResimliPişmişin halinden anlar mı ham, sözü kısa kesmek lazım vesselam… Mesnevi Sözleri Resimliİnsana uzaktan, bu cihan ni’meti hoştur, Her kim ki serab’dan su umar, zahmeti boştur.” Mesnevi Sözleri Resimli Mesnevi Sözleri ResimliAynalar türlü türlüdür. Yüzünü görmek isteyen cam’a bakar, Özünü görmek isteyen can’a bakar.” Mesnevi Sözleri Resimli“Asla geçmişte yaşama; ama daima geçmişten ders al…” Kiminle gezdiğinize , kimle arkadaşlık ettiğinize dikkat edin çünkü;Bülbül güle, karga çöplüğe götürür. Mesnevi Sözleri Resimli“Burnuna sarımsak tıkamışsın, gül kokusu arıyorsun.” Mesnevi Sözleri Resimli“Ümitsizlik köyüne gitme; ümitler var, Karanlığa doğru yürüme; Güneşler var.” Mesnevi Sözleri ResimliDünya hayatı bir rüyadan ibarettir. Dünyada servet ve makam sahibi olmak, rüyada define bulmaya benzer. Mesnevi Sözleri Resimli“İnsan herşeyi göremez; Sevdiğin şeyler, seni kör ve sağır eder.”

webtoz.com

tevekkül ile ilgili sözler

iman İle İlgili Dini Sözler

Berat Kandili Resimli Sözleri

Arapça Dini Sözler Anlamlı Resimli