Metro da Çıplaklar

Londra’lı insanlar geleneksel pantolonsuz metro günlerinde iç çamaşırları ile dolaştılarMetro da Çıplaklar

Ocak ayının soğuğuna rağmen, bu yıl dokuzuncusu düzenlenen bu ilginç gelenek binlerce kişi tarafından sürdürülmeye devam etmektedir. “Pantolonsuz Metro” adını verdikleri gelenek, oldukça farklı kareleri önümüze seriyor. Belki bu gelenek size biraz tuhaf gelebilir ancak Londra’lılar geleneklerine oldukça sahip çıkıyorlar. Her yeni yılın ilk haftalarında düzenlenen bu gelenekte insanlar metroya pantolonlarını çıkararak biniyorlar ve  bu şekilde seyahat ediyorlar.Metro da Çıplaklar

Peki, “Pantolonsuz Metro” geleneği nasıl ortaya çıktı?

Pantolonsuz metroda seyehat etme olayı Londra halkı için tamamen yeni bir gelenek. New York’ta bir şaka olarak başlayan bu akım Tokyo, Kudüs ve Moskova da dahil olmak üzere 660’tan fazla şehre yayıldı. Sıcaklığın oldukça düşük olmasına rağmen insanlar iç çamaşırlarıyla seyahat ediyor ve bu şekilde geleneklerine sahip çıkıyorlar.

Metro da Çıplaklar

Bu ilginç geleneğin katılımcılarını gören diğer kesim ise şöyle düşünüyor. “Katılımcılar birbirlerini tanımıyormuş gibi davranıyor, oldukça rahatlar ve üstleri kışlık altları çıplak bir şekilde seyahat ediyorlar. Bu bize de biraz tuhaf geliyor.”

Metro da Çıplaklar

İşte “Pantolonsuz Metro” adını verdikleri ilginç gelenekten kareler;

Metro da Çıplaklar

webtoz.com

oyun ile ilgili sözler

Aşk101 Dizi İncelemem

Aydan Getirilen İnsan Eli

Çilehane 40 Gün Karanlıkta Oturulması