Modem Paneli Şifresi

Modem Paneli Şifresi

Öncelikle Modem Paneli Nedir;Modem paneli modemimizin ayar dümenleri istatiskleri bulunduğu yazılımsal  paneldir.bu panel üzerinden ihtiyacınız olan  bir çok gerekli olan işlemler yapılabilmektedir.Genel olarak sadece internete bağlanmak ve internet ayarları yapılması için erişim yapmaktayız.Fakat bilgisayarlar ve ağ nesneleri ile haşır meşir olanlar iş gereği diğer modem araçlarını kullanmaktadır.

Modem Paneli Şifresi Nedir.

Modem Paneline Erişmek İçin İnternet Tarayıcımızı Açarak Adres Satırına Yazmamız Gerekenler;

Modem Paneli Adresi Standart Olarak 192.168.1.1 veya 192.168.1.2 dir.Modem Paneli Şifresi

Standart olan Tüm Modem Panellerde İlk Kurulumda Gerekli Adress dir.
Bu Adresi Modem Paneli Üzerinden Değiştirebilirsiniz.
Bu Adres Sadece Siz Erişe Bilirsiniz.Fakat Ağınızı Paylaşımlı Yapar İseniz
İp Adresiniz Üzerinden Erişim Sağlanabilir.Paylaşım Dediğimiz Olay İp Adresinin Modem Paneline Veya Açılış Sayfalarına Yönlendirilmesidir.Genel Olarak Sunucular Ve Şirketler Local Ağ Olarak Bu Yöntemi Kullanmaktadır.Farklı Portlara Ağ Üzerindeki Bilgisayarlara Köprüleme Dediğimiz Yönlendirme Yapılmaktadır.

Nitekim Bu Modemlerin Standart Ayarlarında Geçerli Değildir
Bu Adres İp Adresiniz Değildir

Bayiler Tarafından Verilen Modemler Özel Yazılımlıdır.Yani Ayarları Otomatik Olarak Yapılabilir Veya Müşteri Hizmetleri Üzerinden Tek Tuşla Yapabilirler.Ayarlarını Yapmak Kolaydır.

Modem Paneli Kullanıcı Adı Şifre Nedir

Bayiler Üzerinden Hazır Olarak Modemlerinizi Almadıysanız Standart İlk Kurulumda İstenilen Kullanıcı Adı Ve Şifreler

Kullanıcı Adı: Admin

Şifre: Admin Veya 123456

Not:İnternet Firmanız Hangisi İse Modemi Onlar Verdiyse Şifre Kısmına Şunları Deneyin

Superonline <- için

ttnet <- Turk Telekom

Modem Cihazınızın Kullanıcı Kitapçığında Şifre Ve Kullanıcı Adı Yazmaktadır

Eğerki Modem Ayarlarınız Daha Önce Başka Birileri Tarafından Yapılmış İse Kullanıcı Kitaplığındaki Şifre Ve Kullanıcı Adı yanlış Diyor İse ;İlk Kurulumda Şifreler Değişmiştir Standart Olarak Her Modemde İlk Kurulumda Şifre Değiştirmenizi İster .Bunun İçinde Modem Çihazınızın Arkasında Bulunan Küçük Reset Tuşuna 7 Saniye Kadar Basılı Tutup Işıkların Gidip Gelmesini Bekleyin Modeminiz Resetlenecektir. Fabrika Ayarlarına Döneçektir.

webtoz.com

Not:Resetlendiği Zaman İnternet Ayarlarınızda Gidicektir. Bu Yüzden İnternet Ayarlarınızı Müşteri Hizmetlerinden Almak Zorundasınız.

Modem Ayarları Yapma

Arkadaşlar Modem Panelleri Yazılımsal Ve Tasarımsal Olarak Değişiklik Gösterdiği İçin Sizlerde Ayar Dümenleri Farklılık Gösterebilir Fakat Standart Olarak Bizden İstenilen Bilgiler Resimde Gördüğünüz Üzere Ayarları Yapmak Kolay Sadece Resimde İstenilen Bilgileri Bulmanız Ve Bayinizden Almış Olduğunuz Kullanıcı Adı Ve Şifre Gereklidir.

Not:Bazı Modemlerde Kullanıcı Adı Sonunda Bayi Adı Değişiktir.Şöyle Anlatalım@ttnet yazan yer bazı modemlerde ayrı kutucuk halinde olabilir.veya bayilerde alınan modemlerde sadece kullanıcı adı olark webtoz istenilmekte olabilir.

bunun içinde modem panelinde gözükür saten.

Standart Olan İnternet Ayarlarınız Bu Şekildedir.Gerekli Olan Kullanıcı Adı Ve Şifre

Modem Paneli Şifresi

Ayarları Girdikten Sonra Kaydetip Biraz Bekleyip İp Adresini Almasını Bekleyiniz.Hatta Tarayıcınız Üzerinden google.com girerek varsa Hata Bayilerin Bilgilendirme Sayfaları Çıkar.

Modem Paneli Şifresi

Posted in Modemler

2.4 Ghz ile 5 Ghz Arasındaki Fark Test Ettik

Posted in Modemler

Modem Sinyal Yükseltme

Posted in Modemler

Modem Panel Adresi Öğrenme

Posted in Modemler

Modem Paneli Şifresi