Modem Sinyal Yükseltme

Arkadaşlar Modem Sinyallerini Yükseltmeden Önce Sağlığınızı Düşünmelisiniz.Wifi  Modemleri Gönderdikleri Sinyaller ile Ciddi Sağlık Sorunu Ortaya Çıkabilir.Standart Olan Modemlerin Sinyal Güçü 3dbi Piyasadaki Olan Modemler dır.Bu Sinyal Aktarımın Üzerindeki Cihazlar Sağlığınız İçin Tehlike Oluşturmaktadır.

Modem Sinyal Yükseltme Yöntemleri

Tavsiyemiz Olan Yöntem

İlk Olarak Şuraya Bir Cihaz adı Bırakıyorum Mutlaka İnceleyin

Tp-Link TL-ANT2408CL 8dBi

Sinyal Güçlendirmek İstiyorsanız Modemi Doğru Konumlandırma Ve dbi Frekansı Geniş Olan Cihaz Tercih Etmelisiniz

Modem Sinyal Yükseltme

1:Wifi’nızın frekans bandı Standart 2.4 GHz’den 5 GHz’e Çıkartmak Yeni Nesil Modemlerde Mevcut.Modem Alır iken Bu Hususa Dikkat Ediniz.

2:Çift Antenli Modemlerin Antenlerini Uzatıp Odalara Bölmek.Bunu Yapan Yok Sanırım Benden Başka.Eski İşyerimde Tplink Çift Antenli Antenin Birini Söküp Kablolarını Uzatıp Sinyalin Ulaşmadığı Alana Bağladım.Etkisi Var Fakat Alt Kata Etki Ve Üst Kata Etkisi Yok Yatay Düzeyde Var. 50 tl Masrafdan Kaçmak İstiyenler İçin

3:Youtubede Veya Diğer Sitelerde Antenlerin Arkasına Metal Koyarak Sinyal Gücünü Arttırdığını Söyliyenler Var Bu Yanlıştır.Sinyal Gücü Artmaz Sinyal Yansıma Yapar.Bunun Yerine Modemi Konumlandırmak Daha Uygundur.

Bunların Haricinde Dbi Değeri Yüksek Modem Alabilirsiniz.Eviniz Bayabir Büyük İse Router Modem Kullanmalısınız.

Modem 3dbi Üzeri Modemler Neden Zararlı

Bununla İlgili Yapılan Deneyi Sizlere Anlatalım Bir Oda İçerisinde 2 Adet Modem Konulmuş Ve 2 Adet Bitki Filizlenmesi Üzerine 2 Gün Aynı Odada Durdurulmuştur.2 Gün Sonunda Diğer Odadaki Bitkiler Filizlenmiş wi-fi Yayını Yapan Modem li Odadaki Bitkiler Filizlenmemiştir.

webtoz.com
Posted in Modemler

2.4 Ghz ile 5 Ghz Arasındaki Fark Test Ettik

Posted in Modemler

Modem Sinyal Yükseltme

Posted in Modemler

Modem Panel Adresi Öğrenme

Posted in Modemler

Modem Paneli Şifresi