Muzaffer Kuşhan Diyeti

Muzaffer Kuşhan Diyeti

Muzaffer Kuşhan diyeti, yapan kişilerin olumlu sonuçlar aldığı diyetlerden birisidir. Uzun süre yapılması önerilmese de yaklaşık 10 günde 10 kilo verdirmeyi hedefliyor. Metabolizma hızınıza göre bu durum değişse de 10 kilonun üzerinde verenler de var. İki haftadan fazla yapılması önerilmiyor. Ayrıca daha sonradan bu diyete dayanarak çok sayıda farklı uygulaması da söz konusudur.

Kuşhan Diyeti Nasıl Yapılıyor?

Muzaffer Kuşhan diyetinde her sabah aynı şekilde kahvaltı yapılıyor. Kahvaltıda bir dilim kepek ekmeği ya da tahıllı ekmek, bir dilim az yağlı peynir ve bir fincan şekersiz çay ya da kahve yenilebiliyor. İlk gün öğle yemeğinde iki haşlanmış yumurta ve sınırsız domates ve salatalık, akşam ise 7 ızgara köfte ve bol limonlu salata var. İkinci gün ise öğlen bir simit ya da poğaça ve bir bardak ayran, akşam da haşlanmış tavuk ve salata yenilebiliyor. Üçüncü gün öğlen 250 gr yoğurt, bir dilim tam buğday ekmeği ve sınırsız salata, akşam da ızgara et ya da balık ve yanında salata var. Dördüncü gün öğlen patates salatası, akşam ise et ve salata, beşinci gün de öğlen 2 yumurtalı bir menemen ve akşam da az yağlı makarna, altıncı gün öğlen haşlanmış salçalı sosis ve yoğurt, akşam az pirinçli kabak dolması ve yoğurt yeniliyor. Haftanın son günü ise öğlen kahvaltı ile aynı, akşam ise ızgara et ve salata var.

Kuşhan Diyeti Nasıl Tamamlanıyor?

Kuşhan diyetinin ikinci haftasında da benzer bir program uygulanıyor. Izgara et yapılamazsa haşlama tavuk öneriliyor. İki haftayı düzenli bir şekilde tamamladığınızda kilo vermeniz bekleniyor. Çok ağır olmasa da düzenli olarak yürüyüş ve egzersizle de Muzaffer Kuşhan diyetini tamamlayabilirsiniz. Ama kesinlikle çok uzatmamanız gerekiyor.

webtoz.com

Sporcu Diyeti

Salatalık Diyeti

Sağlıklı Kilo Verme Yöntemleri

Popüler Diyet Listeleri