NVİDİA DENETİM MASASI AYARLARI VE OYUN PERFORMANSI

NVİDİA DENETİM MASASI AYARLARI VE OYUN PERFORMANSI

NVİDİA denetim masası ayarları ve oyun performansı, ayarların nasıl yapılacağı hakkında bilgi vermek ve bu sayede oyun performanslarını nasıl yükseleceği konusu önemlidir. Denetim masasına ulaşmak gerekmektedir. Nvidia denetim masasına bu yolla girilir ve açılır. Görüntü ayarları kısmı bulunmaktadır. Buradan gelişmiş 3D görüntü ayarlarının seçilmesi oyun performanslarını ciddi anlamda yükseltecektir.

Oyunların 3D olması ve bilgisayar ayarlarınızın bunlara uyumlu olması keyifli bir oyun deneyimi için oldukça önemlidir. Bu konu için Nvidia ayarlarının düzgün bir şekilde ayarlanması gerekmektedir.

Bu işlemlerden sonra Nvidia denetim masası > 3D görüntüleme ayarları sekmesinden sonra Nvidia yönetim kısmına gelinmelidir.  Burada güç denetim seçeneği sekmesi bulunmaktadır. Maksimum performansa tıklanırsa oyunlarda daha güzel bir görüntü elde edilebilmektedir.

Daha sonra yerleşik ekran kartı ve yerel ekran kartı seçeneklerinden Nvidia ekran kartı seçilmelidir. Bu sayede uygulama onay komutuna tıklayarak oyun performansı en üst seviyeye getirilmiş olunur. Daha sonrasında bu ayarlardan vazgeçmek için Nvidia denetim masasına girilerek oradan varsayılan ayarlara tıklana bilinir. Ve bilgisayar ayarları başa döndürüle bilinir.

webtoz.com
Posted in Bilgisayar

OYUNLARDA FPS ARTTIRMA

Posted in Bilgisayar

OYUN VE PROGRAM AÇILMIYOR SORUNU

Posted in Bilgisayar

OYUN KURARKEN DLL HATASI WİNDOWS

Posted in Bilgisayar

KÜÇÜK RESİM ÖNİZLEME SORUNU